Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

در خواست سازمان ملل از جامعه جهانی برای پذیرش بیشتر پناهجویان

در خواست سازمان ملل از جامعه جهانی برای پذیرش بیشتر پناهجویان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دبیر کل سازمان ملل متحد از جامعه جهانی خواست تا حدود نیم میلیون پناهجوی سوری را طی سه سال آینده در کشورهای خود بپذیرند. بان کی مون با بیان این مطلب

آگهی

دبیر کل سازمان ملل متحد از جامعه جهانی خواست تا حدود نیم میلیون پناهجوی سوری را طی سه سال آینده در کشورهای خود بپذیرند.
بان کی مون با بیان این مطلب گفت که کشورهای همسایه سوریه به دلیل افزایش شمار پناهجویان متحمل فشارهای زیادی شده اند و نیاز به کمک و حمایت های مالی و سیاسی بیشتری دارند.
وی همچنین افزود: « پذیرفتن پناهجویان برای همه می تواند یک پیروزی باشد. زیرا آنها با خود تجربه و مهارت های جدیدی همراه می آورند. بد جلوه دادن چهره پناهجویان نه تنها توهین آمیز بلکه نادرست است.»

فیلیپو گراندی، کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان نیز در این نشست تاکید کرد که جامعه جهانی باید راهی «انسانی تر و منصفانه تر» برای حل بحران پناهجویان پیدا کند.
وی گفت: «هدف ما پذیرش دستکم ۱۰ درصد از پناهجویان طی سه سال آینده است که رقمی معادل ۴۸۰ هزار نفر می شود . ممکن است این رقم بسیار بالا به نظر برسد اما در مقایسه با ارقامی که کشورهای همسایه سوریه پذیرفته اند، اینطور نیست. در صورتی که اروپا نیز همانند لبنان تعداد مشابهی از پناهجویان را می پذیرفت ما باید حدود ۱۰۰ میلیون پناهجو می پذیرفتیم.»

شمار فعلی پناهجویان در جهان از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون بی سابقه عنوان شده است. بیش از ۱۱ میلیون نفر از آنها پناهجویان اهل سوریه هستند که در پی جنگ داخلی در این کشور آواره شده اند.

به گزارش سازمان ملل متحد، ترکیه در حال حاضر ۲ میلیون و لبنان نیز یک میلیون پناهجوی سوری را پذیرفته اند. این در حالیست که در کشورهای اروپایی تنها کشور آلمان به بیش از ۱۰۰ هزار سوری پناه داده است اما دیگر کشورهای اروپا هر یک تنها به چند هزار پناهجو اسکان داده اند.

همزمان اتحادیه اروپا برای جلوگیری از ورود پناهجویان غیرقانونی از احتمال کمک بیش از ۶ میلیارد دلاری خود به ترکیه در جهت اجرای توافق این کشور با اروپا خبر داد. بر اساس این توافق تمامی پناهجویانی که به طور غیر قانونی از راه ترکیه وارد یونان شوند٬ بازگردانده می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل در نهادهای قضایی بین‌المللی؛ درخواست نیکاراگوئه برای توقف کمک‌های آلمان به تل‌آویو رد شد

چرا نخست‌وزیر پیشین بریتانیا خواستار انحلال سازمان ملل متحد شد؟

ایالات متحده و ژاپن خواستار پای کارآمدن «همه کشورها» برای ممنوعیت توسعه سلاح‌های هسته‌ای در فضا شدند