پلیس بلژیک در جستجوی دو مظنون فراری حملات بروکسل

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پلیس بلژیک در جستجوی دو مظنون فراری حملات بروکسل

عملیات گسترده پلیس بلژیک برای یافتن نشانه هایی از دو مظنون فراری انفجارهای خونین بروکسل ادامه دارد. به گزارش تلویزیون دولتی بلژیک در این حملات به احتمال زیاد مظنون پنجمی هم دست داشته است.

منابع امنیتی بلژیک هویت سه تن از عاملان این حملات را تایید کرده اند. نجم عشراوی در سمت چپ٬ به همراه ابراهیم بکراوی در وسط تصویر٬ در فرودگاه بروکسل دست به انفجارهای انتحاری زدند. هویت نفر سوم که در سمت راست این تصویر دیده می شود اعلام نشده است. خالد بکراوی هم عامل انفجار متروی مالبک معرفی شده. به احتمال زیاد مظنون دیگری او را همراهی کرده. هویت مظنون پنجم در هاله ای از ابهام است.

در همین حال٬ آنکارا می گوید پیشتر درباره یکی از برادران بکراوی٬ ابراهیم به بروکسل هشدار داده اما بلژیک ارتباطی بین او و تروریسم نیافته بود. از سوی دیگر به گفته پلیس بلژیک٬ بمب های بکار رفته در حملات نوامبر پاریس توسط یکی از عاملان انفجارهای بروکسل ساخته شده بود.

انفجارهای بروکسل چهار روز پس از دستگیری صلاح عبدالسلام٬ مظنون فراری حملات نوامبر گذشته پاریس روی می دهد. با وجود شدت یافتن تدابیر امنیتی از چهار ماه پیش به اینسو در بلژیک٬ انفجارهای سه شنبه سیاه بروکسل که دست کم ۳۱ کشته و ۲۷۰ زخمی برجای گذاشته انتقادهایی را نسبت به ناکارآمدی نهادهای اطلاعاتی و امنیتی بلژیک در قلب اروپا به همراه داشته است.