Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مردم بروکسل به قربانیان حملات انتحاری ادای احترام کردند

مردم بروکسل به قربانیان حملات انتحاری ادای احترام کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عصر روز چهارشنبه صدها نفر از شهروندان بروکسل با تجمع در میدان بورس این شهر به قربانیان حملات انتحاری که منجر به کشته شدن دست کم ۳۱ نفر شده است، ادای

آگهی

عصر روز چهارشنبه صدها نفر از شهروندان بروکسل با تجمع در میدان بورس این شهر به قربانیان حملات انتحاری که منجر به کشته شدن دست کم ۳۱ نفر شده است، ادای احترام کردند.

رادون بشیری، یکی از اهالی این شهر می گوید:«ما امشب پرشمار به اینجا آمده ایم تا اول از همه با آنهایی که عضوی از خانوادۀ خود را از دست داده اند همدردی کنیم چرا که این اتفاق ممکن بود برای فرزندان و والدین ما بیافتند. ضمن آنکه به اینجا آمده ایم تا به نفرت و کینه نه بگوییم و بگوییم که تروریسم را متوقف کنید و می دانید تروریسم هیچ مذهبی ندارد.»

ساعاتی پیش از این تجمع نیز پادشاه بلژیک به همراه ملکۀ این کشور در محل متروی مالبک که یکی از انفجارها در آن رخ داده، حاضر شد و به قربانیان ادای احترام کرد. این حملات دست کم ۳۰۰ مجروح برجای گذاشته که به گفتۀ مسئولان درمانی این کشور ۶۱ نفر از این مجروحان به دلیل وخامت حال در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.

Solidarité en ligne : attentat après attentat, un amer sentiment de déjà-vu #Bruxelleshttps://t.co/EQT6U5c5afpic.twitter.com/fOH8bctgbg

— Le Monde (@lemondefr) 23 mars 2016

داعش مسئولیت این انفجارها را به عهده گرفته و تهدید به تکرار اینگونه حملات در دیگر نقاط اروپا کرده است. هویت این سه انتحارکننده که به گفتۀ پلیس بلژیک با حملات پاریس نیز در ارتباط بوده اند، شناسایی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دومین بمب گذار انتحاری فرودگاه بروکسل شناسایی شد

عیادت زوج سلطنتی بلژیک از مجروحان حملات بروکسل

یک دقیقه سکوت به یاد قربانیان حملات تروریستی بروکسل