برگزاری نشست امنیت ملی در بروکسل

برگزاری نشست امنیت ملی در بروکسل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی بمب گذاری های روز سه شنبه در بروکسل، نخست وزیر بلژیک طی سخنانی از برگزاری نشست امنیت ملی با حضور مقام های امنیتی کشور خبر داد. هیات دولت بلژیک

آگهی

در پی بمب گذاری های روز سه شنبه در بروکسل، نخست وزیر بلژیک طی سخنانی از برگزاری نشست امنیت ملی با حضور مقام های امنیتی کشور خبر داد. هیات دولت بلژیک نیز قرار است روز چهارشنبه نشستی اضطراری برگزار کند.

شارل میشل گفت: «با تمامی قوا و نیرو به آنهایی که تصمیم گرفته اند از بربریت که دشمن آزادی، دموکراسی و ارزش های اساسی است، حمایت کنند باید بگویم که ما با یگدیگر متحد می ایستیم و با وجود اینکه غم و اندوه آنچه امروز رخ داده در قلب ما می ماند با عزم کامل به دفاع و حمایت از آزادی و روش زندگی خود خواهیم پرداخت.»

همزمان پادشاه بلژیک نیز ضمن ابراز همدردی از طرف خود و همسرش با خانواده های قربانیان حملات تروریستی در بروکسل گفت: «۲۲ مارس هرگز روزی همانند روزهای دیگر نخواهد بود. زندگی هایی که درهم شکسته شد، زخمی عمیق برجا گذاشته است. با تمامی آنهایی که عزیران خود را از دست دادند و یا عزیرانشان در حملات ناجوانمردانه و نفرت برانگیز روز سه شنبه مجروح شدند، ابراز همدردی می کنم.»

درپی انفجارهای بروکسل که دستکم ۳۴ کشته و بیش از ۲۰۰ مجروح برجا گذاشت در بلژیک سه روز عزای عمومی اعلام شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عامل کشتن دو شهروند سوئدی در بروکسل در پی تیراندازی پلیس بلژیک کشته شد

پارلمان اروپا حمله مقامات جمهوری اسلامی علیه زنان ایرانی را محکوم کرد

«بیتل داعشی» در بریتانیا به ۸ سال زندان محکوم شد