Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مخالفت دادگاه با درخواست خریدار یک خودروی فولکس واگن

مخالفت دادگاه با درخواست خریدار یک خودروی فولکس واگن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاهی در آلمان با درخواست خریدار یک خودروی فولکس واگن مبنی بر پس دادن خودرویش مخالفت کرد. در پی علنی شدن رسوایی شرکت فولکس واگن در دستکاری سیستم

آگهی

دادگاهی در آلمان با درخواست خریدار یک خودروی فولکس واگن مبنی بر پس دادن خودرویش مخالفت کرد. در پی علنی شدن رسوایی شرکت فولکس واگن در دستکاری سیستم سنجش آلایندگی موتورهای دیزلی، فرد شاکی از فروشنده خودرو خواسته بود که خودروی فروخته شده را پس بگیرد.

دادگاه می گوید که فروشنده خودرو در جریان این تقلب مقصر نیست، چون که اطلاعی از این اقدام فولکس واگن نداشت. از طرفی خریدار می تواند با نصب تجهیزات ارزان قیمت، اشکال موجود در خودروی خود را برطرف کند.

میشاییل رهاگ، سخنگوی دادگاه می گوید: «این تصمیم بر اساس یک مورد خاص، در پرونده خاص، شاکی خاص و یک خودروی خاص گرفته شده است. باید بر این نکته تاکید شود که طرف مدافع در این پرونده، فولکس واگن نیست. بلکه یک فروشنده خودرو مدافع در این پرونده است. هنوز هیچ نشانه ای دال بر این که این فروشنده خودرو نسبت به این حقه باخبر بود پیدا نکرده ایم.»

وکیل مدافع شاکی گفته است که درخواست تجدیدنظر خواهد کرد.

شرکت فولکس واگن پس از این که پذیرفت سیستم سنجش آلایندگی موتورهای دیزلی خود را عمدا دستکاری کرده بود، مجبور شد میلیونها یورو به مشتریان خود غرامت بدهد و بسیاری از خودروهای خود را فرابخواند.

این شرکت یکی از موفقترین شرکتهای خودروسازی جهان در دوره بحران اقتصادی به شمار می رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگ مشکوک دختر ۱۵ ساله افغان در آلمان؛ والدین به ظن قتل فرزندشان بازداشت شدند

آلمان مذاکرات محرمانه برای اخراج مجرمان افغان به کشورهای ثالث را آغاز کرد

اتهام جاسوسی به ایران و دو کشور دیگر؛ وزیر کشور آلمان وضعیت امنیتی را «متشنج» توصیف کرد