Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

روایتی تصویری از شرایط دشوار زندگی پناهجویان در مرز یونان

روایتی تصویری از شرایط دشوار زندگی پناهجویان در مرز یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شرایط زندگی برای مهاجرانی که در شهر مرزی ایدومنی یونان به دنبال راهی برای رسیدن به کشورهای اروپای غربی و مرکزی هستند دشوار است. بر اساس تصاویر منتشر

آگهی

شرایط زندگی برای مهاجرانی که در شهر مرزی ایدومنی یونان به دنبال راهی برای رسیدن به کشورهای اروپای غربی و مرکزی هستند دشوار است. بر اساس تصاویر منتشر شده توسط خبرگزاریها مواد خوراکی از داخل خودرو به سوی آنها پرتاب می شود و هر کس باید تلاش کند با کنار زدن دیگری سهمی از این مواد غذایی را برای خود و خانواده اش فراهم کند.

خانه آنها در یونان و در مرز جمهوری مقدونیه معمولا چادرهای موقتی است که به سختی در برابر باد و باران و برف زمستانی برای آنها سرپناه امنی فراهم می کنند.

به گفته سازمانهای امدادرسان، حدود یک سوم ساکنان این اردوگاه های موقت، کودک هستند.

این شرایط دشوار پناهجویانی است که بسیاری از آنها با خوش اقبالی توانسته اند از سرزمینهای جنگ زده خود را به اینجا برسانند. یکی از پناهجویانی که از حلب آمده است می گوید: «ما از بیست روز قبل در اروپا هستیم. ما در اروپا هستیم اما حتی نمی توانیم مکان امنی برای زندگی پیدا کنیم. ما در حال جنگ با طبیعت هستیم. در سوریه ما با داعش می جنگیدیم و اینجا با طبیعت. به نظر من این جنگ بدتر از آن جنگ است.»

مقامهای یونان می گویند که جمهوری مقدونیه در هفته گذشته به هیچ مهاجری اجازه ورود نداده است. حدود دوازده هزار مهاجر در مرز یونان و مقدونیه منتظر تعیین تکلیف خود هستند.

ماموران پلیس مرزی جمهوری مقدونیه در ماه های اخیر معمولا فقط به مهاجرانی اجازه ورود می دهند که از کشورهای جنگ زده مثل سوریه و عراق آمده اند و مانع ورود مهاجرانی می شوند که از کشورهای دیگر مثل ایران قصد دارند از مسیر مقدونیه به سمت اروپا بروند.

یکی از مقامهای کمیسیون اروپا گفته است که شش هزار مهاجر در هر ماه باید بین کشورهای اتحادیه اروپا تقسیم شوند تا بار پذیرش مهاجران فقط به دوش یونان نباشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناتوانی ترکیه و یونان در مبارزه با موج پناهجویان

بازگردانده شدن تعدادی پناهجو از یونان به ترکیه و نگرانی مجامع حقوق بشری

افزایش قابل توجه شمار مهاجران در یونان با وجود بسته شدن مسیر بالکان