Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

افزایش قابل توجه شمار مهاجران در یونان با وجود بسته شدن مسیر بالکان

افزایش قابل توجه شمار مهاجران در یونان با وجود بسته شدن مسیر بالکان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با وجود بسته شدن راه بالکان، مهاجرانی که در مرز یونان و مقدونیه در اردوگاه موقت ایدومنی برای هفته ها در انتظار اجازه عبور بودند، مصمم هستند که همچنان

آگهی

با وجود بسته شدن راه بالکان، مهاجرانی که در مرز یونان و مقدونیه در اردوگاه موقت ایدومنی برای هفته ها در انتظار اجازه عبور بودند، مصمم هستند که همچنان در این منطقه باقی بمانند. آنها همچنان امیدوارند که تغییر جدیدی بوجود آید و راهی بسوی شمال اروپا باز شود.

محمد، مهاجری از حمص درباره تصمیم اخیر اتحادیه اروپا می گوید: «این تصمیم شاید برای اتحادیه اروپا عادلانه به نظر برسد اما برای ما نه. نه برای مردمی که خودشان را به اینجا رسانده اند و بعد، تمام مرزها را مقابلشان بسته می بینند. این عادلانه نیست.»

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز روز پنجشنبه در گفتگو با یکی از رادیوهای این کشور گفت که بستن راه بالکان مشکل را حل نمی کند و نمی توان آن را راه حلی پایدار و دائمی دانست. او تاکید کرد که ضروریست به جای اقدامات پراکنده و جداگانه، یک راه حل جمعی اتخاذ شود، راه حلی که در نهایت یونان را با سیل عظیم مهاجران تنها نگذارد.

انتشار اخبار مربوط به توافق میان ترکیه و اتحادیه اروپا باعث شد بر شمار مهاجرانی که ترکیه را به قصد یونان ترک می کنند، بطور قابل توجهی افزوده شود. بنا بر گزارش های رسمی در مجموع طی ۴۸ ساعت گذشته شمار مهاجران در یونان از ۳۴ هزار نفر به ۴۱ هزار نفر افزایش یافته است.

به گفته یک مقام دولتی در یونان در روز پنجشنبه، تنها طی ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۲۳۰۰ مهاجر دریا را پشت سر گذاشتند و خود را به یونان رساندند. این سفر بار دیگر نیز قربانی گرفت. پنج افغان، از جمله دو کودک و یک نوزاد شش ماهه چهارشنبه شب در راه رسیدن به یونان در دریای اژه غرق شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگردانده شدن تعدادی پناهجو از یونان به ترکیه و نگرانی مجامع حقوق بشری

مسیر بالکان برای مهاجرت به سوی اروپای غربی بطور کامل بسته شد

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟