مسیر بالکان برای مهاجرت به سوی اروپای غربی بطور کامل بسته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مسیر بالکان برای مهاجرت به سوی اروپای غربی بطور کامل بسته شد

مسیر بالکان در حال حاضر به طور کامل به روی مهاجران بسته شده است و مهاجران روز چهارشنبه در پشت مرزهای مقدونیه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را برای کمک صدا می زدند.

اسلوونی نیز همچون صربستان، کرواسی و مقدونیه تصمیم گرفت مرزهای خود را به طور کامل ببندید، تصمیمی که بحران انسانی در یونان را بار دیگر تشدید خواهد کرد.

نیدال، مهاجری از سوریه می گوید: «این وضعیت مرا بیمار کرده است. بسیار خسته و بی حوصله ام و نتیجه این همه انتظار هیچ بوده است. من فقط در انتظارم و هیچ چیزی عوض نمی شود. می دانم که چیزی در آخر کار نیز عوض نمی شود با این وجود همچنان منتظرم.»

هر روز بر شمار مهاجرانی که به اردوگاه موقت ایدومنی در مرز یونان و مقدونیه وارد می شوند، افزوده می شود.

کریستین ریندرز، معاون هماهنگ کننده پزشکان بدون مرز در این اردوگاه می گوید: «می ترسیم که کودکان زیادی با توجه به وضعیت اینجا بیمار شوند. رطوبت و استنشاق دود به ریه های آنها آسیب جدی وارد می کند.»

اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است ۷۰۰ میلیون یورو به کشورهای عضو، بویژه یونان اختصاص دهد تا بتوانند با هجوم مهاجران مقابله کنند. آتن هم اکنون در موقعیت دشواری قرار گرفته است. این کشور باید مهاجران سرگردان را قانع کند که به پناهگاههایی که در سراسر این کشور دایر شده بروند.