Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

عملیات تخریب اردوگاه موسوم به «جنگل» روز سه شنبه نیز ادامه یافت

عملیات تخریب اردوگاه موسوم به «جنگل» روز سه شنبه نیز ادامه یافت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تخریب آلونک های ساخته شده در اردوگاه موسوم به «جنگل» در شمال شرقی فرانسه سه شنبه شب نیز ادامه یافت و با درگیری میان پلیس و مهاجران همراه بود

آگهی

تخریب آلونک های ساخته شده در اردوگاه موسوم به «جنگل» در شمال شرقی فرانسه سه شنبه شب نیز ادامه یافت و با درگیری میان پلیس و مهاجران همراه بود. فرمانداری «پا دو کاله» هدف از تخریب این اردوگاه را که ساختۀ دست خود مهاجران است «اسکان آنها در کانتینرهای تعبیه شده» دانسته است اما فعالان و اعضای سازمان های غیردولتی می گویند این امر هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد.

مایا کونفورتی، یکی از داوطلبان سازمان «سرپناهی برای مهاجران» می گوید: «با تخریب این اردوگاه دولت هیچ مشکلی را حل نمی کند چرا که این مهاجران همچنان اینجا هستند و تنها کاری که می کنند متزلزل تر کردن شرایط این مهاجران است. شاید تعدادی از آنها هم در کانتینرهای تعبیه شده زندگی کنند اما جا به اندازۀ کافی برای همه نیست.»

مددکاران اجتماعی سعی می کنند این مهاجران را به اقامت در اردوگاههای موقت ترغیب کنند اما این مهاجران که بیشتر از کشورهای آفریقایی و افغانستان هستند، از اقامت در این اردوگاههای موقت به دلیل اینکه آنها را از این نقطه که نزدیکترین محل به انگلیس است دور خواهد کرد، سرباز می زنند. این مهاجران سعی می کنند با عبور از دریای مانش و در بیشتر مواقع با مخفی کردن خود در کامیون هایی که از این منطقه عبور می کنند خود را به بریتانیا برسانند.

صفی مهاجری از کابل می گوید: « با تخریب جنگل همه چیز برای ما تمام می شود، نمی دانم حالا باید چکار کنیم. مشکلات زیادی مثل غذا و لباس داریم. خانواده های زیادی هم اینجا زندگی می کنند و هیچکس هم به ما کمک نمی کند، ما اینجا هستیم بدون اینکه بتوانیم کاری بکنیم.»

اقدام پلیس در استفاده از گاز اشک آور علیه مهاجران و دستگیری تعدادی از اعضای سازمان غیردولتی «نه به مرز» و چند مهاجر با انتقادهایی روبرو شده اما وزارت کشور فرانسه در اطلاعیه ای «عملکرد افراطی این افراد» را دلیل مداخلۀ پلیس عنوان کرده است.

اعضای چپگرای سازمان «نه به مرز» با حضور در جنگل مهاجران را ترغیب می کنند پیشنهاد فرمانداری را برای اقامت در اردوگاههای دولتی رد کنند.

فرمانداری «پا دو کاله»تعداد این مهاجران را بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر عنوان می کند اما سازمان های غیردولتی می گویند تعداد این مهاجران بین ۳۵۰۰ تا ۷۰۰۰ هزار نفر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرگردانی مهاجران پس از تخلیه منطقه «جنگل» در شمال فرانسه

دادگاه فرانسه حکم به تخلیه پناهجویان کاله داد

انتقال اولین گروه پناهجویان به اردوگاه موقت در شمال فرانسه