انتقال اولین گروه پناهجویان به اردوگاه موقت در شمال فرانسه

انتقال اولین گروه پناهجویان به اردوگاه موقت در شمال فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با تائید دولت فرانسه اولین گروه از پناهجویان روز دوشنبه از چادر به کمپ های سقف دار در اردوگاهی جدید در بندر کاله در شمال فرانسه منتقل شدند. بر اساس

آگهی

با تائید دولت فرانسه اولین گروه از پناهجویان روز دوشنبه از چادر به کمپ های سقف دار در اردوگاهی جدید در بندر کاله در شمال فرانسه منتقل شدند.

بر اساس این طرح که به تائید دولت فرانسه رسیده، قرار است هزاران پناهجویی که در این منطقه به سر می برند در شرایطی انسانی تر قرار گیرند.

نیکلاس پائولیاک، مسئول این طرح در بندر کاله می گوید: «اینجا یک اردوگاه موقت است و با این اقدام سرپناهی برای پناهجویانی که به اینجا می آیند، وجود دارد. هدف ما این است که با این اقدام آنها بتوانند روند پناهندگی و اقامت در فرانسه را راحت تر در پیش گیرند.»

اردوگاه جدید که با همکاری سازمان پزشکان بدون مرز در حال احداث است، اگرچه شرایط بهداشتی و انسانی بهتری دارد اما برای برخی از افرادی که در جنگل های اطراف و در چادر زندگی می کنند، چیزی را تغییر نمی دهد.

یک پناهجوی سوری می گوید: «اینجا ماندن و ماندن در فرانسه برای من یکی است. من می خواهم به بریتانیا بروم و این خواسته من است.»

این طرح همچنین نگرانی و مخالفت بسیاری از ساکنان روستاها و نواحی اطراف اردوگاه را در پی داشته است.

تعداد پناهجویانی که در حال حاضر در اردوگاه موسوم به جنگل به سر می برند حدود ۷ هزار نفر برآورد شده که بیش از ۱۰۰ نفر ازآنها به این اردوگاه موقت منتقل شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران ناتمام مهاجرت غیرقانونی در کاله

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان

تنها راهی که دشمنان ناپلئون می‌توانستند او را شکست دهند چه بود؟