پدرو سانچز از پارلمان اسپانیا خواست به دولت تغییر اعتماد کنند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پدرو سانچز از پارلمان اسپانیا خواست به دولت تغییر اعتماد کنند

پدرو سانچز، رهبر حزب سوسیالیست اسپانیا روز سه شنبه در پارلمان این کشور حاضر شد تا با شرح برنامه های خود برای نمایندگان احزاب مختلف، حمایت اکثریت آنها را جلب کند و بتواند دولت جدید این کشور را تشکیل دهد.

آقای سانچز موفق شده است برای تشکیل دولت جدید با حزب سیودادانوس به توافق برسد.

او طی سخنانی گفت: «من از شما می خواهم به دولت تغییر اعتماد کنید. من خودم را برای ریاست این دولت ائتلافی پیشنهاد می دهم. دولتی که بر دو اصل مبتنی است: رفاه مشترک و احساس مشترک. زیرا اسپانیا بسرعت به یک دولت نیاز دارد، دولتی که با فوریت تغییر را به اجرا بگذارد.»

پدرو سانچز با اشاره بر توافق ایجاد شده میان دو حزب سوسیالیست و سیودادانوس برای تشکیل دولت ائتلافی تاکید کرد همراهی نمایندگان پارلمان و رای اعتماد آنها باعث می شود به سرعت برنامه های اجتماعی، اقتصادی برای ایجاد تغییرات مد نظر شهروندان اسپانیا عملی شود.
او تاکید کرد که دفاع از وحدت اسپانیا در برابر خواسته های تجزیه طلبانه و همچنین تداوم کمکهای مالی به اقشار مختلف اجتماعی از جمله بازنشستگان از مواد توافقنامه جدید است.

پس از سخنرانی آقای سانچز در نشست روز سه شنبه، بحث ها و گفتگوها میان ۳۵۰ نماینده پارلمان بر سر برنامه های او از آغاز می شود و حاصل این گفتگوها در رای نمایندگان پارلمان در روز چهارشنبه مشخص خواهد شد. اگر آقای سانچز بتواند در رای گیری روز چهارشنبه صاحب رای اکثریت پارلمان را با خود داشته باشد، می تواند برای تشکیل دولت جدید وارد عمل شود.

اگر حزب سوسیالیست موفق به تشکیل دولت جدید اسپانیا نشود انتخابات جدید در این کشور برگزار خواهد شد.