Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

توافق دو حزب بزرگ اسپانیا برای تشکیل دولت ائتلافی

توافق دو حزب بزرگ اسپانیا برای تشکیل دولت ائتلافی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از هفته ها مذاکره سرانجام روز چهارشنبه دو حزب سوسیالیست و شهروندی (سیتادانوس) اسپانیا برای تشکیل دولت ائتلافی به توافق رسیدند. بر این اساس،

آگهی

پس از هفته ها مذاکره سرانجام روز چهارشنبه دو حزب سوسیالیست و شهروندی (سیتادانوس) اسپانیا برای تشکیل دولت ائتلافی به توافق رسیدند.

بر این اساس، رهبران دو حزب با امضای میثاق ائتلاف بر سر برنامه های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و نیز حمایت از پدرو سانچز، رهبر حزب سوسیالیست برای نخست وزیری اسپانیا به توافق کردند. در صورتی که وی بتواند رای اکثریت مطلق نمایندگان پارلمان را به دست بیاورد هفته آینده به عنوان نخست وزیر معرفی خواهد شد.

آقای سانچز این توافق را یک پیروزی سیاسی خواند و گفت: «توافق، هیچ فرد یا گروهی را از احزاب چپ و راست را کنار نگذاشته است، به این ترتیب می توانیم همه با هم دوران جدیدی برای کشورمان بسازیم. و علاوه بر این اسپانیا می تواند از هفته آینده دولت داشته باشد.»

با این وجود به نظر می رسد تعداد نمایندگان دو حزب شهروندی (سیتادانوس) و سوسیالیست در پارلمان اسپانیا برای تشکیل دولت کافی نباشد و این دو باید نظر سایر احزاب و گروهها را نیز جلب کنند. این در حالیست که حزب پودموس به عنوان سومین حزب قدرتمند اسپانیا اعلام کرده است که این توافق را نخواهد پذیرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معضل تشکیل دولت جدید در اسپانیا؛ پادشاه سوسیالیست ها را مامور کرد

چرا اسپانیا در برابر ظهور راست افراطی در اتحادیه اروپا سر خم نکرد؟

نگاهی به چهار نامزد اصلی و عملکرد آنها در آستانه انتخابات پیش‌روی اسپانیا