Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

مهاجران افغان دیگر اجازۀ ورود به مقدونیه را ندارند

مهاجران افغان دیگر اجازۀ ورود به مقدونیه را ندارند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقدونیه روز یکشنبه مرزهای خود را به روی پناهجویان افغان که قصد عبور از این کشور را دارند، بست و تنها به مهاجران اهل سوریه و عراق اجازۀ ورود به این

آگهی

مقدونیه روز یکشنبه مرزهای خود را به روی پناهجویان افغان که قصد عبور از این کشور را دارند، بست و تنها به مهاجران اهل سوریه و عراق اجازۀ ورود به این کشور را می دهد.

مهاجران سوری نیز برای ورود به خاک مقدونیه مجبور هستند پاسپورت و کارت شناسایی معتبر معرفی کنند در غیر اینصورت امکان ورود و عبور از این کشور را ندارند. به گفتۀ این مهاجران، حتی برگه های ثبت نام در اردوگاههای یونان نیز از سوی مقامات مرزی مقدونیه معتبر شناخته نمی شوند.

یک جوان افغان که خود را از طریق یونان به مرز مقدونیه رسانده است، در این باره می گوید: «روزانه صدها مهاجران سوری و عراقی از این مرزها رد می شوند اما مهاجران افغان نمی توانند وارد این کشور بشوند.»

این اقدام مقدونیه بلافاصله پس از تصمیم دولت صربستان برای ممانعت از ورود مهاجران افغان به خاک این کشور صورت می گیرد. تا پیش از این، تنها به مهاجرانی از کشورهای ایران، پاکستان و آفریقای شمالی نظیر مراکش و الجزایر اجازۀ ورود به مقدونیه داده نمی شد و مهاجران افغان در کنار پناهجویان سوری و عراقی می توانستند به سفرشان به سمت اتریش ادامه بدهند.

همزمان با این تصمیم مقدونیه، اتریش نیز از استقرار ۴۵۰ نیروی نظامی در مرزهای این کشور برای کنترل ورود مهاجران و مقابله با هرگونه اقدام اعتراضی در مرزهای این کشور خبر داده است. این کشور روز بیستم فوریه همچنین اعلام کرد از این پس و بطور روزانه تنها ۳۲۰۰ مهاجر می توانند برای ادامۀ سفر به سمت اروپای شرقی وارد این کشور شوند.

اتریش علاوه بر تعیین سقف عبور مهاجران، از این پس هر روز ۸۰ مهاجر آنهم به شرط درخواست پناهندگی را در این کشور اسکان می دهد. این کشور چندی پیش نیز قوانین شنگن را برای جلوگیری از ورود گستردۀ مهاجران به طور به حالت تعلیق درآورد.

توماس دومزیر با انتقاد از این اقدام اتریش، پذیرش تعداد کمی از مهاجران به عنوان پناهجو در این کشور و فرستادن بیش از سه هزار مهاجر به سمت آلمان را «گذاشتن بار بحران مهاجران به روی دوش آلمان» خوانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت آلمان تجمع مخالفان پناهجویان را مایه شرمساری دانست

پنج هزار پناهجوی اکثرا افغان پشت حصارهای مرزی مقدونیه

دیدار «جود لا» بازیگر بریتانیایی از کمپ پناهجویان در کاله فرانسه