Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دولت آلمان تجمع مخالفان پناهجویان را مایه شرمساری دانست

دولت آلمان تجمع مخالفان پناهجویان را مایه شرمساری دانست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتشار یک ویدیو از تجمع پنجشنبه شب مخالفان حضور پناهجویان در ایالت ساکسونی (زاکسن) آلمان در رسانه ها و فضای مجازی، بازتاب وسیعی داشت. جمعی با دفاع از

آگهی

انتشار یک ویدیو از تجمع پنجشنبه شب مخالفان حضور پناهجویان در ایالت ساکسونی (زاکسن) آلمان در رسانه ها و فضای مجازی، بازتاب وسیعی داشت. جمعی با دفاع از عقیده تندروهای مقیم شرق آلمان، اقدام آنها را تحسین کرده اند اما بسیاری آن را مخالف ارزش های بشری و مبتنی بر تفکرات نژاد پرستانه دانسته اند.

با این حال آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور تنها در روز دوشنبه آنهم از زبان سخنگوی خود این اقدام را محکوم کرد. اشتفان زایبرت، سخنگوی خانم مرکل در این باره گفت: «آنچه در کلوزنیتز اتفاق افتاد واقعا مایه شرمساری است. چه سنگدلانه و چه بزدلانه، عده ای در برابر اتوبوس حامل پناهجویان قد علم کردند و داد و بیداد راه انداختند…. تا بلکه آنها را بترسانند خوشبختانه آنقدر انسانهای خوب در آلمان و همینطور در این منطقه داریم که هر روز ثابت می کنند کشور ما متفاوت است.»

پنجشنبه شب، دهها تن از افراطگرایان «کلوزنیتز» با تجمع در برابر اقامتگاه پناهجویان و اهانت به پناهجویان تازه از راه رسیده، سعی کردند از پیاده شدن آنها از اتوبوس جلوگیری کنند.

این در حالیست که حزب «آلترناتیو برای آلمان» (اِی اِف دی) به رهبری فراوکه پتری، طبق اکثر نظرسنجی ها همچنان شانس اول انتخابات منطقه ای ماه مارس به شمار می رود و به نظر می رسد احزاب و جریانات سنتی منتج از ایدئولوژی «بیگانه هراسی» نخواهند توانست ابراز وجود کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«رویکرد خصمانه روسیه» و الزامات جدید ناتو؛ آلمان به ۷۵ هزار نظامی بیشتر نیاز دارد

صدراعظم آلمان: پناهجویان مرتکب جنایت باید از کشور اخراج شوند

دومین حمله با چاقو در مانهایم آلمان در کمتر از یک هفته؛ سیاستمدار راست‌گرای افراطی مجروح شد