Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دیدار «جود لا» بازیگر بریتانیایی از کمپ پناهجویان در کاله فرانسه

دیدار «جود لا» بازیگر بریتانیایی از کمپ پناهجویان در کاله فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جود لا بازیگر بریتانیایی که روز یکشنبه از کمپ پناهجویان در کاله فرانسه موسوم به «جنگل» بازدید کرد به اتفاق تعدادی از نویسندگان و بازیگران بریتانیایی

آگهی

جود لا بازیگر بریتانیایی که روز یکشنبه از کمپ پناهجویان در کاله فرانسه موسوم به «جنگل» بازدید کرد به اتفاق تعدادی از نویسندگان و بازیگران بریتانیایی با ارسال نامه ای به دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا از وی خواستند که اجازه دهد کودکان بی سرپرست این کمپ به بریتانیا منتقل شوند.

جود لا با اشاره به اینکه آنچه در این کمپ مشاهده کرده او را به وحشت انداخته گفت: «برنامه آنها تخریب دو سوم دیگر این کمپ است. این جامعه ای است که آنها ساخته اند و حداقلی از امنیت را برای کودکانی که بدون همراه هستند فراهم می کند. بدون آن، معلوم نیست چه اتفاقی برای این بچه ها خواهد افتاد.»

تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر نامه درخواست بازیگران و نویسندگان بریتانیایی از دیوید کامرون را امضا کرده اند. آنها همچنین از مقامات فرانسوی خواسته اند که تخریب کمپ پناهجویان کاله را تا یافتن راه حلی مطمئن برای حمایت از کودکان از سوی مقامات فرانسوی و یا انتقال آنها به بریتانیا، به تعویق بیاندازند.

حدود ۴۴۵ کودک در کمپ کاله زندگی می کند که سه چهارم آنها تنها و بدون والدینشان هستند. بیشتر کودکان بدون والدین اردوگاه کاله بین ۱۵ تا ۱۷ سال سن دارند و جوانترین آنها یک پسر افغان ده ساله است.

مقامات فرانسوی اعلام کرده اند که پناهجویان تا سه شنبه شب وقت دارند این کمپ را تخلیه کنند و از روز چهارشنبه دو سوم این کمپ تخریب خواهد شد و پناهجویان باید به مکان جدیدی که برای آنها فراهم شده منتقل شوند، موضوعی که پناهجویان با آن مخالفند.

حدود ۴ تا ۶ هزار پناهجو مدتهاست در کاله زندگی می کنند و منتظرند راهی برای رفتن به بریتانیا پیدا کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت آلمان تجمع مخالفان پناهجویان را مایه شرمساری دانست

پنج هزار پناهجوی اکثرا افغان پشت حصارهای مرزی مقدونیه

دیدار «جود لا» بازیگر بریتانیایی از کمپ پناهجویان در کاله فرانسه