Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رقابتهای جودوی جایزه بزرگ دوسلدورف؛ جواد محجوب سوم شد

رقابتهای جودوی جایزه بزرگ دوسلدورف؛ جواد محجوب سوم شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رقابتهای جودوی جایزه بزرگ آلمان روز یکشنبه پایان یافت. تعداد ۵۴۱ جودوکار از ۸۶ کشور در این مسابقات شرکت داشتند و از ایران نیز دو نماینده به این

آگهی

رقابتهای جودوی جایزه بزرگ آلمان روز یکشنبه پایان یافت. تعداد ۵۴۱ جودوکار از ۸۶ کشور در این مسابقات شرکت داشتند و از ایران نیز دو نماینده به این مسابقات فرستاده شد.

ژاپن با ۳ مدال طلا و ۱ نقره در صدر جدول امتیازات قرار گرفت. پس از این کشور کره جنوبی با ۳ طلا و ۵ برنز به جایگاه دوم رسید و آلمان، میزبان این رقابتها نیز توانست ۱ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز به دست آورد.

فینال وزن منهای صد کیلوگرم و مثبت صد کیلوگرم مردان

در سومین و آخرین روز از این رقابتها و در فینال وزن منهای صد کیلوگرم مردان، دیمیتری پیترز جودوکار ۳۱ ساله آلمانی با شکست دادن خوزه آرمنتروز از کوبا بر سکوی پیروزی ایستاد و سرانجام به طلا رسید. او تاکنون توانسته بود برنز المپیک، برنز مسابقات قهرمانی جهان و همچنین برنز رقابتهای قهرمانی اروپا را به دست آورد. این جودوکار آلمانی روز یکشنبه تمام مسابقاتش را با امتیاز ایپون به پایان رساند.

مقام سوم این وزن نیز مشترکا به جواد محجوب از کشور ایران و ادلان بی سلطانوف از روسیه رسید. جواد محجوب پیش از این قهرمانی و نایب قهرمانی مسابقات جودوی آسیا را در کارنامه داشت.

در فینال وزن مثبت صد کیلوی مردان یاکیو خامو، ۲۱ ساله از اوکراین قهرمان شد. اسلام الشهابی از مصر به نقره دست یافت و بارنا بور مجاری و سونگ مین کیم از کره جنوبی هر دو صاحب مدال برنز شدند.

فینال وزن منهای ۷۸ کیلوگرم و مثبت ۷۸ کیلوگرم زنان

در فینال وزن منهای ۷۸ کیلوگرم، اودری چومئو جودوکار فرانسوی اول شد. او که قهرمانی جهان و دو بار قهرمانی اروپا را در کارنامه دارد توانست با پیروزی مقابل لوئیز مالزاهن از آلمان، بار دیگر صاحب طلا شود.
خوسه استینهاوس از هلند و آنماری ولنسک از اسلوونی مشترکا سوم شدند.

در وزن مثبت ۷۸ کیلو نیز ماریا سوئلن آلتمن از برزیل به مدال طلا دست یافت. او که دو بار به نقره مسابقات قهرمانی جهان دست یافته، سونگ یو از چین را شکست داد.
مقام سوم نیز مشترکا به دو جودوکار از کره جنوبی به نام های جییون کیم و مینجیون کیم رسید.

شگفتی روز

در فینال وزن منهای ۹۰ کیلوی مردان، مارکوس نیمان از سوئد توانست الیاس الیادیس، قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن را در مرحله یک چهارم نهایی و قهرمان سال ۲۰۱۵ جهان یعنی دونگ هان گوانگ از کره جنوبی را در مرحله نیمه نهایی شکست دهد.

او درنهایت با شکست دادن کریستیان توت از مجارستان اول شد. مارکوس نیمان پنج سال پیش نیز در تورنمنت دوسلدورف به پیروزی رسیده بود.

جای یون کیم از کره جنوبی و اوتگونباتار لخاگواسورن از مغولستان هر دو به برنز دست یافتند.

تصویر روز

در این بخش، تصاویری از مسابقه دیدنی لوئیز مالزاهن آلمانی، نفر سوم جهان انتخاب شده است. او با امتیاز ایپون ناتالی پاول از بریتانیا را از پیش رو برداشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با معرفی قهرمانان اوزان سبک استارت خورد