رقیب رئیس جمهوری اوگاندا در انتخابات، بازداشت شد

رقیب رئیس جمهوری اوگاندا در انتخابات، بازداشت شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کیزا بسجه، رهبر مخالفان دولت اوگاندا که در انتخابات روز پنجشنبه، رقیب رئیس جمهوری کنونی بود، برای بار سوم در یک هفته اخیر بازداشت شد. به گزارش

آگهی

کیزا بسجه، رهبر مخالفان دولت اوگاندا که در انتخابات روز پنجشنبه، رقیب رئیس جمهوری کنونی بود، برای بار سوم در یک هفته اخیر بازداشت شد.

به گزارش کمیسیون انتخابات اوگاندا، یووری موسوینی، رئیس جمهوری کنونی این کشور در انتخابات ریاست جمهوری پیشتاز است. بنا به این گزارش، آقای موسوینی که حدود سه دهه در قدرت است، بیش از شصت درصد آرا را کسب کرده است.

نتیجه اولیه انتخابات در حالی اعلام می شود که کیزا بسجه، رهبر مخالفان دولت که رقیب رئیس جمهوری کنونی در انتخابات بود، به نحوه برگزاری انتخابات معترض است. او کمیسیون انتخابات را به تقلب متهم کرده است و پس از اعتراض به این امر برای زمان کوتاهی توسط نیروهای پلیس بازداشت شده بود، اما خیلی زود آزاد شد. بر اساس شمارش اولیه آرا، حدود سی درصد رای دهندگان به او رای داده اند.

آقای بسجه در سه دوره قبلی ریاست جمهوری، رقیب آقای موسوینی بود اما نتوانسته بود او را شکست بدهد.

حامیان کیزا بسجه در اعتراض به نحوه برگزاری انتخابات به خیابانها آمدند. از جمله اتهامات مطرح شده به برگزارکنندگان انتخابات مفقود شدن شماری از برگه های رای گیری است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا حیات سیاسی نتانیاهو به جنگ غزه و حتی گسترش آن در منطقه گره خورده است؟

اکرم امام اوغلو، شهردار استانبول و شانس نخست پایان دادن به سلطنت اسلامگرایان در ترکیه کیست؟

اپوزیسیون دوباره جان گرفته ترکیه توانست در انتخابات محلی شهرهای مهم پیشتاز باشد