Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بروکسل «برکسیت» و پناهجویان را در نشست دو روزه بررسی می کند

بروکسل «برکسیت» و پناهجویان را در نشست دو روزه بررسی می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در نشست دو روزه ای که قرار است روزهای هجدهم و نوزدهم فوریه در بروکسل برگزار شود، مسالۀ «برکسیت» یا خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیۀ اروپا در دستور

آگهی

در نشست دو روزه ای که قرار است روزهای هجدهم و نوزدهم فوریه در بروکسل برگزار شود، مسالۀ «برکسیت» یا خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیۀ اروپا در دستور کار قرار دارد.

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا که پیش از این در مورد از هم پاشی احتمالی اتحادیۀ اروپا هشدار داده بود، در نامه ای از این نشست با عنوان لحظه ای حیاتی برای اتحاد و آیندۀ اروپا نام برده است.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا خواهان اصلاحات در برخی از قوانین اتحادیۀ اروپا از جمله قوانین مهاجرت و همچنین سیستم پرداخت به کارگران مهاجر شده است.

دولت بریتانیا اعلام کرده است در صورت عدم توافق با اتحادیۀ اروپا در ماه فوریه برای انجام اصلاحات مورد نظر این کشور، یک همه پرسی در ماه ژوئیه برای باقی ماندن یا خروج از اتحادیۀ اروپا برگزار خواهد کرد.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان روز چهارشنبه و در آستانۀ این نشست با حمایت از اصلاحات خواسته شده از سوی نخست وزیر بریتانیا در قوانین اتحادیۀ اروپا گفت: «اصلاحاتی که دیوید کامرون خواسته است تنها در جهت منافع بریتانیایی ها نیست. اتفاقا برعکس، باید بگویم که در خیلی موارد حتی موجه و ضروری به نظر می رسد.»

مسالۀ مهاجرت و ورود هزاران پناهجو به اروپا نیز از دیگر موضوعات این نشست خواهد بود. اتحادیۀ اروپا از یونان می خواهد با کنترل مرزها و متوقف کردن پناهجویان در مرزهای این کشور، از ادامۀ سفر غیرقانونی آنها پیش از ثبت نام آنها به سوی اروپا جلوگیری کند.

یونان می گوید با باز کردن چهار مرکز برای اسکان موقت پناهجویان به این تعهد خود در توافق با اتحادیۀ اروپا عمل کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سران اتحادیه اروپا، بریتانیا چه می خواهد؟

نگاهی اقتصادی بر احتمال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

ماندن یا نماندن در اروپا؛ چالش پیش روی دیوید کامرون