بریتانیا و یونان در کانون نشست سران اتحادیه اروپا

بریتانیا و یونان در کانون نشست سران اتحادیه اروپا
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نشست دو روزه سران اتحادیه اروپا روز پنج شنبه در بروکسل، پایتخت بلژیک آغاز شد. موضوع «برکسیت» یا خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیۀ اروپا در دستور کار

آگهی

نشست دو روزه سران اتحادیه اروپا روز پنج شنبه در بروکسل، پایتخت بلژیک آغاز شد. موضوع «برکسیت» یا خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیۀ اروپا در دستور کار این نشست قرار دارد.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در این زمینه گفت: «اگر توافق خوبی به دست آید من قبول دارم، اما توافقی که نیازهای ما را در نظر نگیرد، نه. به دست آوردن این حق مهم تر از آن است که با عجله کاری را انجام بدهیم. با حسن نیت و با تلاش، به توافق بهتری برای بریتانیا دست خواهیم یافت.»

بریتانیا خواهان اعمال اصلاحات در برخی از قوانین اتحادیۀ اروپا از جمله قوانین مهاجرت و نظام پرداخت به کارگران مهاجر است. در صورتی که تلاش ها برای ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا به نتیجه نرسد، همه پرسی در این کشور که قرار است در ماه ژوئیه آینده تکلیف را مشخص کند، به تعویق خواهد افتاد.

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا که از این نشست با عنوان لحظه ای حیاتی برای اتحاد و آیندۀ اروپا نام برده بود، روز پنج شنبه گفت: «ما در میانه گفتگوهای دشوار و حساس در مورد بریتانیا هستیم. برای من روشن است که این نشست، یا به سرانجام می رسد یا نه و حد وسطی وجود ندارد.»

موضوع مهم دیگری که در کانون گفتگوهای بروکسل قرار دارد، انتظار اتحادیه اروپا از یونان برای نقش آفرینی مؤثر در کنترل بحران پناهجویان است. یونان در روزهای گذشته با گشایش چند مرکز ثبت نام پناهجویان، تلاش کرده تا نظر مثبت اروپا را در این زمینه جلب کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشنهادهای جنجالی دونالد توسک به نخست وزیر بریتانیا

تصویب قانون مقابله با بوم‌کُشی؛ پارلمان اروپا جدی‌ترین موارد تخریب اکوسیستم را جرم‌انگاری کرد

کشاورزان معترض در نزدیکی مقر اتحادیه اروپا در بروکسل با پلیس درگیر شدند