Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مذاکرات درباره اصلاحات در اتحادیه اروپا در «مرحله حساس»

مذاکرات درباره اصلاحات در اتحادیه اروپا در «مرحله حساس»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در دیدار یک ساعته ای که با فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه داشت، درباره مذاکرات در اتحادیه اروپا برای انجام

آگهی

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در دیدار یک ساعته ای که با فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه داشت، درباره مذاکرات در اتحادیه اروپا برای انجام اصلاحات پیشنهادی بریتانیا صحبت کرد.

یکی از وعده های انتخاباتی نخست وزیر بریتانیا در سال گذشته میلادی، تجدید نظر در شرایط ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا بود.

آقای کامرون قبل از دیدار با رئیس جمهوری فرانسه، با دونالد توسک، رئیس شورای اروپا دیدار کرده بود.

پیش از نشست دوروزه رهبران اتحادیه اروپا که قرار است روز پنجشنبه آغاز شود، دونالد توسک، با سفر به کشورهای اروپایی، رایزنی با رهبران اروپایی را آغاز کرده است. او پس از دیدار با رئیس جمهوری رومانی، گفت که مذاکرات درباره آینده بریتانیا بسیار مهم است.

آقای توسک گفت: «ما در لحظه بحرانی قرار داریم. با فرا رسیدن لحظه تصمیم گیری، سخت تر شدن مواضع، طبیعی است. اما خطر شکست، یک خطر واقعی است. برای این که اوضاع شکننده است. آن را با دقت مدیریت کنید. اگر چیزی شکست، آن را نمی شود درست کرد.»

بریتانیا به دنبال این است که اتحادیه اروپا به کشورهای عضو، آزادی عمل بیشتری در تصویب قوانین و یا نپذیرفتن قوانین اتحادیه اروپا اعطا کند.

آقای کامرون به شهروندان بریتانیایی وعده داده است که در صورت شکست مذاکرات، درباره خروج از اتحادیه اروپا همه پرسی برگزار کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشنهادهای جنجالی دونالد توسک به نخست وزیر بریتانیا

مرکل و کامرون خوش بین به ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا

ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا چه پیامدهایی برای طرفین خواهد داشت؟