مذاکرات درباره اصلاحات در اتحادیه اروپا در «مرحله حساس»

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مذاکرات درباره اصلاحات در اتحادیه اروپا در «مرحله حساس»

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در دیدار یک ساعته ای که با فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه داشت، درباره مذاکرات در اتحادیه اروپا برای انجام اصلاحات پیشنهادی بریتانیا صحبت کرد.

یکی از وعده های انتخاباتی نخست وزیر بریتانیا در سال گذشته میلادی، تجدید نظر در شرایط ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا بود.

آقای کامرون قبل از دیدار با رئیس جمهوری فرانسه، با دونالد توسک، رئیس شورای اروپا دیدار کرده بود.

پیش از نشست دوروزه رهبران اتحادیه اروپا که قرار است روز پنجشنبه آغاز شود، دونالد توسک، با سفر به کشورهای اروپایی، رایزنی با رهبران اروپایی را آغاز کرده است. او پس از دیدار با رئیس جمهوری رومانی، گفت که مذاکرات درباره آینده بریتانیا بسیار مهم است.

آقای توسک گفت: «ما در لحظه بحرانی قرار داریم. با فرا رسیدن لحظه تصمیم گیری، سخت تر شدن مواضع، طبیعی است. اما خطر شکست، یک خطر واقعی است. برای این که اوضاع شکننده است. آن را با دقت مدیریت کنید. اگر چیزی شکست، آن را نمی شود درست کرد.»

بریتانیا به دنبال این است که اتحادیه اروپا به کشورهای عضو، آزادی عمل بیشتری در تصویب قوانین و یا نپذیرفتن قوانین اتحادیه اروپا اعطا کند.

آقای کامرون به شهروندان بریتانیایی وعده داده است که در صورت شکست مذاکرات، درباره خروج از اتحادیه اروپا همه پرسی برگزار کند.