Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بیش از ۵۰ سرباز و پلیس در دو روز گذشته در هلمند کشته شدند

بیش از ۵۰ سرباز و پلیس در دو روز گذشته در هلمند کشته شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در جریان حملات طالبان در ولایت هلمند در جنوب افغانستان، از روز یک شنبه تا کنون بیش از ۵۰ سرباز اردو/ارتش و پلیس افغانستان کشته شده‌اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از سه مقام محلی – که نخواستند نامشان فاش شود- اعلام کرد در این مدت ۲۵ سرباز و ۲۷ مامور پلیس در مناطق مختلف این ولایت جان خود را از دست داده‌اند.

نیروهای امنیتی افغانستان از زمان خروج نیروهای بین المللی در سال ۲۰۱۴، به تنهایی در برابر حملات طالبان مقاومت می‌کنند. به نظر می‌رسد گروه‌های شورشی و به ویژه طالبان در این منطقه از حمایت بخش‌هایی از شهروندان برخوردارند. در زمان حضور نظامیان ناتو، هلمند یکی از ناآرام‌ترین مناطق برای نیروهای بین المللی بود.

در روزهای گذشته جنگجویان طالبان علاوه بر هلمند به حملات خود در ولایات شمالی جوزجان، قندوز و بغلان را شدت بخشیده‌اند.

در خونبار‌ترین حمله طالبان در هلمند، جنگجویان این گروه روز یکشنبه با حمله به کاروان خودروهای زرهی ارتش افغانستان در شهر سنگین، ۷ سرباز و ۱۵ مامور پلیس را کشتند. به گفته مقام‌های محلی در روزهای گذشته ۹ تن دیگر نیز در این شهر و نه نفر دیگر هم در درگیری‌های موسی قلعه در شمال سنگین جان خود را از دست داده‌اند.
در درگیرهای دیگر این منطقه، ۱۰ نیروی پلیس در شهرگرشک کشته شدند. روز دوشنبه همچنین یکی از جنگجویان طالبان که لباس پلیس افغانستان را برتن کرده بود، در جنوب هلمند، دو مامور پلیس را به قتل رساند.

یکی از مقام‌های محلی ولایت هلمند به خبرگزاری رویترز گفت: هم اکنون حدود سیصد سرباز ارتش افغانستان در منطقه مارجه توسط طالبان محاصره شده‌اند. به دلیل آنکه طالبان راه‌های منتهی به این منطقه را مین گذاری کرده‌اند، امکان ارسال کمک به محاصره شدگان تنها از راه هوا ممکن است.

ژنرال جان کمپبل، فرمانده نیروهای نظامی آمریکایی حاضر در افغانستان، اخیرا فرمان اعزام صد‌ها سرباز آمریکایی به هلمند را صادر کرد. ماموریت این نیرو‌ها عملا مستشاری و پشتیبانی خواهد بود و تا وقتی که مستقیما مورد حمله قرار نگیرند، وارد میدان نبرد نخواهند شد.

براساس برآورد نهادهای امنیتی آمریکا، طالبان حدود یک سوم خاک افغانستان را در کنترل خود دارد یا دست کم، امنیت چنین بخشی از کشور را تهدید می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل متحد: بیش از ۳۰۰ نفر در سیل ناگهانی افغانستان جان باختند

همراهی «مَحرم» برای زنان افغان؛ اجباری طالبانی که آنان را بسیار محروم و محدود می‌کند

دست‌کم «هشت کشته» در پی حملات هوایی پاکستان به دو ولایت افغانستان؛ طالبان به نوار مرزی حمله کرد