انتقادعلی بن حسین به تسلط فرهنگ ترس و اقدامات تلافی جویانه در فیفا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
انتقادعلی بن حسین به تسلط فرهنگ ترس و اقدامات تلافی جویانه در فیفا

علی بن حسین، یکی از پنج نامزد پست ریاست بر فیفا نسبت به وضعیت کنونی فدراسیون بین المللی فوتبال انتقاد کرد و گفت فرهنگی از ترس و اقدامات تلافی جویانه در بدنه مدیریت فوتبال جهان ریشه دوانده است.

او که در انتخابات ماه مه گذشته نتوانسته بود رای کافی را برای ریاست بر فیفا به دست آورد، تاکید کرد که اخلاق مداری و انجام اصلاحات را در فیفا تضمین خواهد کرد.

او روز پنجشنبه گفت: «اجازه دهید بگویم وقتی شما از خواسته های مدیران فیفا پیروی نکنید چه اتفاقی می افتد. پروژه های توسعه ای که شما از انها دفاع کردید، به طرز مرموزی متوقف خواهند شد. میزبانی مسابقات توسط شما، بطور ناگهانی لغو خواهد شد. تیم های ملی شما از تسهیلات کمتر مطلوبی برخوردار خواهند شد و این وضعیت حتی شامل داوریها نیز می شود. تمام اینها، راههای موثری هستند برای مجازات اعضایی که به اندازه کافی وفادار نیستند.»

دو هفته دیگر انتخابات فیفا برگزار خواهد شد.

برای پیروزی در این انتخابات علی بن حسین شاهزاده اردنی با جانی اینفانتینو، دبیر کل اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا)؛ ژروم شامپاین، مشاور بین المللی فوتبال؛ توکیو سکسوِیل، سرمایه گذار بزرگ آفریقای جنوبی و سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، عضو خانواده سلطنتی بحرین و رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا رقابت می کند.