نارضایتی رای دهندگان باعث پیشی گرفتن سندرز و ترامپ است

نارضایتی رای دهندگان باعث پیشی گرفتن سندرز و ترامپ است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دومین انتخابات مقدماتی آمریکا اندکی وضعیت رقابت انتخاباتی را مشخص کرده است. برای بررسی بیشتر نتایج انتخابات مقدماتی در نیوهمشایر، نیل اورایلی با

آگهی

دومین انتخابات مقدماتی آمریکا اندکی وضعیت رقابت انتخاباتی را مشخص کرده است. برای بررسی بیشتر نتایج انتخابات مقدماتی در نیوهمشایر، نیل اورایلی با اشتفان گروبه خبرنگار یورونیوز در آمریکا مصاحبه ای انجام داده است.

نیل اورایلی: نتایج آیووا باعث فشار بیشتر بر برخی کاندیداها برای خوش درخشیدن در انتخابات نیوهمشایر شد. ترامپ و سندرز بر اساس پیش بینی ها برنده شدند. ولی چه کسی در این وضعیت بیشترین رضایت را دارد؟

اشتفان گروبه: ضرب المثلی در سیاست آمریکا هست که می گوید آیووا احساس بر می انگیزد و نیوهمشایر رییس جمهوری می سازد. اغراق نمی خواهم کنم. ولی برنی سندرز و دونالد ترامپ شب خوش زندگیشان بود. از سوی دیگر امشب برای دیگر کاندیداهای دو حزب شب ناخوشایندی بود.

نیل اورایلی: نیوهمشایر میدان نخستین نبرد کلیدی است، اما آیا درخصوص لحظه نهایی درباره هر دو حزب سخن گفتن زود است؟

اشتفان گروبه: قطعا یک زمان مهم برای هر دو حزب است. قدرتها رو در روی یکدیگر قرار گرفتند و اکنون نوبت نبرد است. در هفته ها و ماههای آتی شاهد رقابت شدیدی میان کاندیداها خواهیم بود. هیلاری کلینتون رقیب سرسختی است. او مدتها در سیاست حضور داشته است. برنی سندرز باید نشان دهد قدرت ماندن در صحنه را داراست. سندرز مشخصا پول دارد. باید دید آیا او می تواند همچون نیوهمشایر در دیگر ایالتها مانند نوادا و کارولینای جنوبی طرفداران زیادی پیدا کند. در جبهه جمهوریخواهان پرسش این است آیا دونالد ترامپ متوقف خواهد شد؟ تاکنون کاندیداهایی مانند بوش، کاسیچ و کریستی نشان داده اند که از عهده متوقف ساختن ترامپ بر نمی آیند.

نیل اورایلی: برخی ناظران معتقدند رقابتها شعاری و فاقد بحثهای دقیق سیاسی است. عکس العمل رای دهندگان به این انتخابات پر تنش چیست؟

اشتفان گروبه: کاندیداها تهاجمی هستند زیرا مخاطبانشان نیز بسیار بسیار تهاجمی اند. نارضایتی عمومی زیادی وجود دارد. جمهوری خواهان از وضعیت سیاسی ناخشنود هستند. اگر نظر رای دهندگان جمهوری خواه را جویا شوید به شما می گویند وضعیت اقتصادی و مراقبتهای بهداشتی نابهنجار است. آمریکا بخشی از نفوذ بین المللی خود را از دست داده و قادر به شکست داعش نیست. دموکراتها نیز ناخشنودند. اگر نظر رای دهندگانشان را جویا شوید به شما می گویند وضعیت اقتصادی به نفع سرمایه داران است و طبقه متوسط نابود شده است. خلاصه آنها معتقدند اوباما به اندازه کافی برای پیشرفت کشور تلاش نکرده. به دلیل نارضایتی در هر دو جناح شاهد موفقیت چشمگیر برنی سندرز و دونالد ترامپ هستیم.

نیل اورایلی: اشتفان شبهای پر از اتفاقی در پیش روی ماست. در انتخابات مقدماتی آتی با تو خواهیم بود. سپاس از تو.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات مقدماتی آمریکا؛ کارزار انتخاباتی جب بوش در میان امید و ناامیدی

رأی دهندگان مردد در انتخابات نیوهمپشایر سرنوشت ساز می شوند

نیوهمپشایر در آستانه برگزاری انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا