Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نیوهمپشایر در آستانه برگزاری انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا

نیوهمپشایر در آستانه برگزاری انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیوهمپشایر در آستانه برگزاری انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا است. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اوجگیری مبارزات انتخاباتی در این ایالت، با

آگهی

نیوهمپشایر در آستانه برگزاری انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا است. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اوجگیری مبارزات انتخاباتی در این ایالت، با اشتفان گروبه، خبرنگارمان در آمریکا گفت و گو می کنیم.

یورونیوز: «اشتفان، تو از نزدیک شاهد نبرد سرسختانه نامزدها بعد از پایان رقابتها در آیوا بودی. راهبرد تبلیغاتی نامزدها در فاصله انتخابات آیوا و نیوهمپشایر چه تغییری کرده است؟»

اشتفان گروبه: «رأی دهندگان نیوهمپشایر طبعاً ترکیب متفاوتی با رأی دهندگان آیوا دارند، و این تفاوت در راهبردهای تبلیغاتی نامزدها هم دیده می شود. در مورد نامزدهای جمهوریخواه، دو نامزد محافظه کار، یعنی تد کروز و مارکو روبیو فعالیت چمشگیری در نیوهمپشایر ندارند چون اینجا در مقایسه با آیوا مسیحیان معتقد و متعصب کمتری دارد. به همین دلیل، این دو نامزد فقط به یک نتیجه نسبتاً مقبول نیاز دارند تا خود را برای رقابتهای آخر ماه در ایالتهای بزرگتر آماده کنند. از طرف دیگر، دونالد ترامپ را داریم که با کسب جایگاه دوم در رقابتهای آیوا تحقیر شد، و حالا تلاش می کند به پیروزی بزرگی در نیوهمپشایر دست پیدا کند، تا صدرنشین رقابتها بماند و مهره مهمی در معادلات انتخاباتی باشد. بعد از این سه نفر، فرمانداران فعلی و فرمانداران سابق را داریم که همگی در رقابتهای آیوا نتایج ناامیدکننده ای گرفتند، و برای باقی ماندن در دور رقابتها تلاش می کنند. اگر در نیوهمپشایر به نتایج امیدوارکننده ای دست پیدا نکنند، ممکن است به زودی از رقابتها کنار گذاشته شوند. در سمت دموکراتها، نبرد بسیار شدیدی بین هیلاری کلینتون و برنی سندرز در جریان است. سندرز برای بقای خود به پیروزی در این ایالت نیاز دارد، و احتمالاً این پیروزی را به دست می آورد. کلینتون نیازی به پیروزی در نیوهمپشایر ندارد، با این حال نیاز دارد که نتیجه مقبولی در این ایالت کسب کند.»

یورونیوز: «در رقابتهای مقدماتی برای ریاست جمهوری آمریکا، نیوهمپشایر همیشه نقش نمادین مهمی دارد، اما رقابتهای مقدماتی امسال جذابتر از موارد قبلی به نظر می رسد. واکنش اهالی نیوهمپشایر به توجه دستگاههای تبلیغاتی و رسانه های جهانی به رأی آنها چیست؟»

اشتفان گروبه: «هیجان خاصی در نیوهمپشایر دیده می شود. در کل، این فرصتی است که هر چهار سال یک بار نصیب اهالی این ایالت می شود تا در صدر اخبار ملی و بین المللی قرار بگیرند. هر نامزدی که نتایج ناامیدکننده ای در این ایالت کسب کند، به احتمال زیاد از دور رقابتها کنار خواهد رفت. در حال حاضر، نیوهمپشایر وضعیت اقتصادی مناسبی دارد، وضعیتی بهتر از میانگین ایالتهای دیگر. اما مردم به شیوه مدیریت کشور اعتراض دارند. دموکراتها اعتراض دارند چون به نظرشان اوباما به اندازه کافی چپگرایی نکرده، و آنها فکر می کنند می توانند این وضعیت را بهبود دهند. جمهوریخواهان هم اعتراض دارند چون فکر می کنند با وجود اکثریت چشمگیری که در کنگره دارند، نمایندگان اجازه داده اند اوباما برنامه های خود در مورد سیاست داخلی را پیش ببرد، و آنها به شدت از این اتفاق ناراضی اند. آنها می خواهند یک جمهوریخواه را به قدرت برسانند تا تمام اقدامات اوباما را خنثی کند.»

جایگاه نامزدهای دموکرات بر اساس تازه ترین نظرسنجی در نیوهمپشایر

جایگاه نامزدهای جمهوریخواه بر اساس تازه ترین نظرسنجی در نیوهمپشایر

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا، شمارش معکوس برای مشخص شدن کاندیداهای برتر هر دو حزب در نیوهمپشایر

پیشتازی جان کاسیچ و برنی ساندرز در شهر دیکسویل ناچ در نیوهمپشایر

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد