پیشتازی جان کاسیچ و برنی ساندرز در شهر دیکسویل ناچ در نیوهمپشایر

پیشتازی جان کاسیچ و برنی ساندرز در شهر دیکسویل ناچ در نیوهمپشایر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از انتخابات ایالت آیووا، دومین انتخابات مقدماتی میان کاندیداهای جمهوریخواه و دموکرات روز سه شنبه در ایالت نیوهمپشایر در حال برگزار شدن است

آگهی

پس از انتخابات ایالت آیووا، دومین انتخابات مقدماتی میان کاندیداهای جمهوریخواه و دموکرات روز سه شنبه در ایالت نیوهمپشایر در حال برگزار شدن است. کاندیدای هر یک از این احزاب که در مجموع بیشترین میزان آراء را در تمامی ایالتها کسب کند به عنوان کاندیدای نهایی این احزاب در انتخابات رییس جمهوری آمریکا در نوامبر سال جاری شرکت خواهد کرد.

نظر سنجی ها پیش تر حاکی از این بود که در جناح جمهوریخواهان دونالد ترامپ و در جناح دموکراتها برنی ساندرز پیشتاز انتخابات نیوهمپیشار خواهند بود.

با اینحال جان کاسیچ فرماندار جمهوریخواه ایالت اوهایو و برنی ساندرز توانسته اند در شهر دیکسویل ناچ بیشترین آراء را به خود اختصاص دهند.

علی رغم بارش شدید برف در این ایالت، مقامهای ایالتی از مشارکت بالای مردم در این ناحیه سخن می گویند. در مجموع بیش از ۹۰۰ هزار نفر برای انتخابات روز سه شنبه ثبت نام کرده اند. بیش از ۲۳۰ هزار نفر از این افراد به عنوان رای دهنده دموکرات و بیش از ۲۶۰ هزار نفر نیز به عنوان رای دهنده جمهوریخواه ثبت نام کرده اند. این در حالیست که آراء بیش از ۳۸۰ هزار رای دهنده مستقل دیگر بین این دو حزب تقسیم خواهد شد.

انتخابات ایالت نیوهمپشایر نقش تعیین کننده ای در کناره گیری کاندیداهای با آراء ضعیف از انتخابات مقدماتی دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟

جایزه ۱.۶ میلیارد دلاری «مگا میلیونز»؛ برنده ناشناس در فلوریدا پس از ۷ هفته پا پیش گذاشت

افزایش احتمال تعطیلی دولت آمریکا؛ چه کسانی آسیب می‌بینند؟