رأی دهندگان مردد در انتخابات نیوهمپشایر سرنوشت ساز می شوند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رأی دهندگان مردد در انتخابات نیوهمپشایر سرنوشت ساز می شوند

در آستانه برگزاری انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا در ایالت نیوهمپشایر، بسیاری از رأی دهندگان هنوز در انتخاب نامزد مورد علاقه خود تردید دارند، و به همین دلیل هواداران نامزدها به تبلیغات خود ادامه می دهند.

ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ، نامزد جنجالی جمهوریخواه، که برای تبلیغ به نفع پدرش به نیوهمپشایر آمده می گوید: «طبعاً من درک منحصر به فردی از او دارم چون دخترش هستم، اما یک دهه در کنار او کار کرده ام و می دانم در کارهای اجرایی چه قابلیت بالایی دارد.»

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز، در شهر سیلم از تعدادی از شهروندان می پرسد که کی نامزد مورد علاقه شان را انتخاب کرده اند. یک رأی دهنده می گوید: «دیروز!» رأی دهنده دیگری می گوید: «تا هفته پیش بین چند نفر و چند حزب سرگردان بودم!» یک رأی دهنده دیگر می گوید: «من تصمیم قطعی را در محل ثبت نام گرفتم اما انتخابم همان کسی بود که از اول فکر می کردم.»

ساکنان نیوهمپشایر سابقه چشمگیری در عمل کردن برخلاف پیشبینی ها و نظرسنجی ها، و تصمیمگیری در لحظه آخر دارند. خبرنگار یورونیوز می گوید: «تقریباً چهل درصد رأی دهندگان هنوز تصمیم نگرفته اند، و آرای آنها به شکل برابر بین دموکراتها و جمهوریخواهان تقسیم می شود. البته، در مورد یک چهارم این افراد احتمال تغییر عقیده وجود دارد. به همین دلیل شاید شاهد شگفتی بزرگی باشیم.»