تصویب ماده ۲ قانون سلب تابعیت در مجمع ملی فرانسه

تصویب ماده ۲ قانون سلب تابعیت در مجمع ملی فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نمایندگان مجمع ملی فرانسه سه شنبه شب با اکثریتی اندک به ماده ۲ لایحه سلب تابعیت افراد دارای دو ملیت رای دادند. این ماده قانونی شرایطی را مشخص می کند

آگهی

نمایندگان مجمع ملی فرانسه سه شنبه شب با اکثریتی اندک به ماده ۲ لایحه سلب تابعیت افراد دارای دو ملیت رای دادند. این ماده قانونی شرایطی را مشخص می کند که اگر یک فرد مرتکب اقدامی تروریستی شد تابعیت فرانسه را از دست خواهد داد با این حال در متن قانون واژه های «تروریست و دو ملیتی» به صراحت ذکر نشده است.

ماده ۲ لایحه سلب تابعیت با ۱۶۲ رای موافق و ۱۴۸ رای مخالف، تنها با ۱۴ رای بیشتر به تصویب رسید. این طرح بعد از حملات تروریستی ۱۳ نوامبر پاریس از سوی دولت سوسیالیست فرانسوا اولاند مطرح شد.

نمایندگان مجمع ملی فرانسه چهارشنبه عصر جلسه دیگری برگزار می کنند تا کل لایحه اصلاح قانون اساسی در ارتباط با سلب تابعیت و همچنین درج قانون «شرایط اضطراری» در قانون اساسی را به رای بگذارند. بعد از این مرحله لایحه تصویب شده به سنا می رود و بعد از آن کنگره که شامل مجموع نمایندگان مجمع ملی و سنا است در ورسای درباره تصویب نهایی آن تصمیم می گیرند.

مخالفان قانون شرایط اضطراری اعمال شده بعد از حملات ۱۳ نوامبر و سلب تابعیت افرادی که دارای دو تابعیت هستند علی رغم شرایط اضطرای پیش از این در پاریس و شهرهای دیگر فرانسه راهپیمایی کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اصلاحات اقتصادی و مهاجرتی در فرانسه؛ ماکرون: مهاجرت را باید به میزان قابل توجهی کاهش دهیم

سیزده نفر که قصد ترور رئیس جمهوری فرانسه و سرنگونی دولت را داشتند محاکمه می‌شوند

ادعای ترور رئیس جمهوری اوکراین؛ سرویس امنیتی زن مظنون را بازداشت کرد