Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آمریکا؛ حملات متقابل در آخرین مناظره جمهوریخواهان پیش از انتخابات مقدماتی نیوهمشایر

آمریکا؛ حملات متقابل در آخرین مناظره جمهوریخواهان پیش از انتخابات مقدماتی نیوهمشایر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در آخرین مناظره تلویزیونی اردوگاه جمهوریخواهان آمریکا پیش از برگزاری انتخابات مقدماتی ایالت نیوهمشایر، سناتور مارکو روبیو که در رای گیری مقدماتی

آگهی

در آخرین مناظره تلویزیونی اردوگاه جمهوریخواهان آمریکا پیش از برگزاری انتخابات مقدماتی ایالت نیوهمشایر، سناتور مارکو روبیو که در رای گیری مقدماتی ایالت آیووا در جایگاه سوم ایستاده بود، از سوی هم حزبی هایش مورد انتقاد قرار گرفت.

آخرین نظرسنجی ها از افزایش اقبال رای دهندگان به مارکو روبیو حکایت دارد. او در پاسخ به کریس کریستی فرماندار ایالت نیوجرسی که او را بی تجربه خطاب کرده بود، گفت: «به نظر من تجربه فقط چیزهایی که شما قبلا انجام داده اید نیست بلکه نتیجه کارهایتان هم هست. تحت فرمانداری کریس کریستی در ایالت نیوجرسی، رتبه اعتباری این ایالت ۹ رتبه کاهش یافت. این کشور در حال حاضر دارای مشکل بدهی هاست. ما نباید با انتخاب کسی که چنین تجربه ای دارد، به مشکلات اضافه کنیم.»

کریس کریستی فرماندار ایالت نیوجرسی نیز گفت: «همگی شاهدید، من از مردمی که در خانه هایشان هستند می خواهم به این موضوع فکر کنند. این چیزی است که واشنگتن دی سی انجام می دهد. حمله کردن با اطلاعات ناقص و نادرست و سپس حفظ کردن ۲۵ ثانیه سخنرانی که دقیقا همان چیزی است که مشاوران به او پیشنهاد داده اند.»

آخرین مناظره جمهوریخواهان پیش از انتخابات روز سه شنبه نیوهمشایر همچنین شاهد حملات تند جب بوش به دونالد ترامپ بود که خواهان استفاده از قانون «امیننت دومین Eminent Domain» (قانونی که بر اساس آن دولت می تواند املاک شخصی مردم را برای ساخت پروژه های شهری که منفعت عمومی دارند در ازای پرداخت ارزش آنها مصادره کند) برای ساختن یک کازینو است.

دونالد ترامپ در این مناظره گفت: «هر وقت قانون «امیننت دومین» در حق اموال کسی اعمال شده، آن فرد ثروت زیادی بدست آورده است. آنها
دست کم ارزش منصفانه بازار را کسب کرده اند و اگر باهوش باشند می توانند دو تا سه برابر ارزش ملک شان را دریافت کنند.»

جب بوش در پاسخ به دونالد ترامپ گفت: «تفاوت اصلی در استفاده از قانون امیننت دومین برای منافع عمومی است. همانطور که دونالد گفت برای جاده ها و زیرساخت ها، خطوط لوله و همه چیزهایی که برای منافع عمومی لازم است. اما آنچه دونالد ترامپ انجام داده است استفاده از این قانون برای گرفتن ملک یک زن مسن در آتلانتیک سیتی است. این منافع عمومی نیست، این کار اشتباه است.»

بر اساس نظرسنجی ها دونالد ترامپ برنده انتخابات مقدماتی نیوهمشایر خواهد بود و مارکو روبیو در جایگاه دوم و تد کروز در جایگاه سوم قرار خواهند گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رکورد تازه ۴۰ درصد آرا برای ترامپ

انتخابات آمریکا؛ کاندیداهای نهایی احزاب چگونه انتخاب می شوند؟

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند