رکورد تازه ۴۰ درصد آرا برای ترامپ

رکورد تازه ۴۰ درصد آرا برای ترامپ
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اساس آخرین نظرسنجی ها، دونالد ترامپ نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری ایالات آمریکا با چهل درصد نظرهای موافق رأی دهندگان در صدر سیاهه نامزدهای

آگهی

بر اساس آخرین نظرسنجی ها، دونالد ترامپ نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری ایالات آمریکا با چهل درصد نظرهای موافق رأی دهندگان در صدر سیاهه نامزدهای جمهوریخواه قرار دارد. نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که محبوبیت او نسبت به آخرین نظرسنجی در ژوئیه سال گذشته میلادی ۱۰ درصد افزایش داشته است. این میزان افزایش محبوبیت هم چنین یک رکورد محسوب می شود. آقای ترامپ در آخرین رأی گیری درون حزبی در ایالت آیوا پس از تد کروز جایگاه دوم را کسب کرده بود که اکنون با ۱۶ درصد آرا در جایگاه دوم نظرسنجی کشوری است.

آقای کروز گفت: «تک تک حقوق ما در قانون اساسی هر روز دارند مورد تعرض قرار می گیرند. آمریکا هم از رهبری جهان پا پس کشیده و به همین دلیل دنیا بدل به جای خطرناک تری شده و خطرهای موجود در این انتخابات به اوج خود رسیده است.»

مارکو روبیو، سناتور فلوریدا و دیگر نامزد انتخابات با ۱۳ درصد در جایگاه سوم قرار دارد.

جب بوش که به جایگاه پنجم سقوط کرده یک کارزار انتخاباتی خانوادگی به راه انداخته به طوری که برادرش جرج، رئیس جمهور پیشین آمریکا و نیز مادرش برای تبلیغ نامزدی او از روز جمعه وارد صحنه شدند.

در اردوگاه دموکرات ها، محبوبیت برنی سندرز در مقایسه با هیلاری کلینتون از زمان آغاز سال نو میلادی تاکنون به شدت افزایش یافته است. هم اکنون ۴۸ درصد رأی دهندگان دموکرات تصمیم دارند به خانم کلینتون رأی بدهند و آقای سندرز تنها با یک اختلاف سه درصدی و با ۴۵ درصد محبوبیت در جایگاه دوم است.

هیلاری کلینتون در ایالت آیوا رقابت بسیار نزدیکی با سناتور سندرز داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات آمریکا؛ کاندیداهای نهایی احزاب چگونه انتخاب می شوند؟

دونالد ترامپ از مناظره آینده جمهوری خواهان انصراف داد

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟