تظاهرات ضد مهاجران در چندین شهر اروپایی

تظاهرات ضد مهاجران در چندین شهر اروپایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران نفر از مخالفان مهاجران روز شنبه به دعوت گروه ضد اسلام پگیدا در شهرهای مختلف اروپا دست به تظاهرات زدند. در شهر درسدن آلمان که خواستگاه گروه

آگهی

هزاران نفر از مخالفان مهاجران روز شنبه به دعوت گروه ضد اسلام پگیدا در شهرهای مختلف اروپا دست به تظاهرات زدند.

در شهر درسدن آلمان که خواستگاه گروه پگیداست هزاران نفر در اعتراض به ورود مهاجران از خاورمیانه و آفریقا به آلمان راهپیمایی کردند. پلیس آلمان شمار تظاهرکنندگان را هشت هزار نفر اعلام کرده است. همزمان صدها نفر نیز در اعتراض به راهپیمایی گروه پگیدا دست به تظاهرات زدند. این افراد شعارهایی بر ضد این گروه سر دادند.

در بیرمنگام انگلستان نیز اعضای گروه پگیدا تظاهرات مشابهی برگزار کردند و خواستار تشدید سیاست های ضد مهاجرت دولت بریتانیا شدند.

خیابان های ورشو، پایتخت لهستان نیز میزبان نزدیک به دو هزار نفر از مخالفان مهاجران بود. رهبر یکی از احزاب تندروی لهستان با بیان اینکه اروپا باید اقدامات سختگیرانه تری برای توقف «موج مهاجران که فرهنگ بیگانه دارند» انجام دهد، گفت: «امروز اروپا مورد هجوم گروههای سازمان یافته ای قرار گرفته که می خواهند بر قاره ما مسلط شوند. اروپای مرکزی شرایط خوبی دارد چرا که اینجا مانند آلمان میلیون ها مسلمان حضور ندارند.»

در شهر کاله فرانسه نیز صدها نفر در خیابان ها حاضر شدند اما پلیس از برگزاری تجمع جلوگیری و هفت نفر را بازداشت کرد.مقامات این شهر پیش تر به دلیل وضعیت اضطراری که از زمان حملات پاریس درفرانسه برقرار شده، برگزاری تجمع را ممنوع کرده بوند.

در شهر دوبلین ایرلند نیز تظاهرات مخالفان پناهجویان به درگیری کشیده شد. خشونت زمانی شدت گرفت که تظاهرکنندگان با تعدادی از مخالفان گروه پگیدا که همزمان دست به راهپیمایی زده بودند درگیر شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نجات معجزه آسای چهار پناهجو در کانال مانش

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟

در آلمان تغییر هویت و تغییر جنسیت آسان شد؛ نگرانی محافظه‌کاران از عواقب تصویب قانون جدید