دو کشته در تظاهرات کارکنان شرکت هواپیمایی پاکستان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دو کشته در تظاهرات کارکنان شرکت هواپیمایی پاکستان

درگیری صدها معترض با نیروهای پلیس در نزدیکی فرودگاه کراچی، دست کم دو کشته و هشت مجروح بر جا گذاشت. معترضان عمدتا از کارمندان شرکت «هواپیمایی بین المللی پاکستان» هستند که به فروش این شرکت دولتی به بخش خصوصی اعتراض دارند. پلیس برای متفرق کردن این افراد از ماشین آب پاش، باتوم و گاز اشک آور استفاده کرد.

کمیسیون حقوق بشر پاکستان در واکنش به انتشار خبر کشته شدن دو تن از معترضان خواهان انجام تحقیقات کامل و معتبر در این زمینه شده است. پلیس کراچی شلیک تیر به سوی معترضان را انکار می کند.

کامران فاضل، افسر پلیس کراچی، می گوید: «ما در جستجوی پوکه گلوله های شلیک شده هستیم. اگر تیر از سلاح کوچک شلیک شده باشد، از آنجا که نیروی انتظامی سلاح کوچک حمل نمی کند پس کار پلیس نیست. ما سلاح با کالیبر بالا داریم.»

دولت پاکستان بنا دارد فروش شرکت هواپیمایی این کشور به بخش خصوصی را تا اوایل تابستان پیش رو نهایی کند. تصمیمی که بیش از یک ماه اعتراض و اعتصاب کارکنان این شرکت را در پی داشته است.

نواز شریف، نخست وزیر پاکستان، روز دوشنبه قانون منع اعتصاب کارکنان شرکت هواپیمایی پاکستان را به مدت شش ماه تمدید کرد. قانونی که سرپیچی از آن ممکن است به جز جریمه نقدی، زندان هم داشته باشد.