Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نمایندگان مخالف دولت سوریه با فرستادۀ سازمان ملل دیدار کردند

نمایندگان مخالف دولت سوریه با فرستادۀ سازمان ملل دیدار کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالیکه نمایندگان مخالف دولت سوریه روز یکشبنه در ژنو برای نخستین بار با استفان دومیستورا، فرستادۀ سازمان ملل برای سوریه دیدار کردند، نمایندۀ رژیم

آگهی

در حالیکه نمایندگان مخالف دولت سوریه روز یکشبنه در ژنو برای نخستین بار با استفان دومیستورا، فرستادۀ سازمان ملل برای سوریه دیدار کردند، نمایندۀ رژیم سوریه بار دیگر بر ارتباط میان گروههای سیاسی با تروریست ها در این کشور تاکید کرد.

بشار جعفری، سفیر سوریه در سازمان ملل در سخنانی با بیان گفت: «میان تروریسم و آنهایی که از این گروههای تروریستی حمایت مالی می کنند از یک سو و برخی از گروههای سیاسی که ادعای ضدتروریسم بودن دارند، ارتباط نزدیکی وجود دارد.»

اگرچه تلاش های فرستادۀ سازمان ملل برای نشاندن اعضای کمیتۀ عالی مذاکره کنندگان مخالف و نمایندگان بشار اسد بر سر یک میز و در یک محل مشترک ناموفق بوده است اما استفان دومیستورا در پاسخ به خبرنگاران از نتیجۀ دیدار خود با اپوزیسیون سوریه ابراز خوشنودی کرد. به گفتۀ فرستادۀ سازمان ملل برای سوریه، نمایندگان گروههای مخالف در این کشور پذیرفته اند در این مذاکرات در محلی جدا از نمایندگان دولت سوریه شرکت کنند.

سالم المسلط، سخنگوی کمیتۀ عالی مذاکره کنندگان مخالف دولت سوریه نیز دیدار خود با نمایندۀ سازمان ملل را مثبت ارزیابی کرد و گفت: «ما پیام های خوب زیادی دریافت کرده ایم و همه چیز مثبت است.»

این مذاکرات قرار است روز دوشنبه و در دو هتل مجزا در ژنو آغاز شود و محمد العوش، عضو دفتر سیاسی گروه جیش الاسلام اعلام کرده است برای رهبری مخالفان دولت بشار اسد در این مذاکرات راهی ژنو می شود. وی از سوی کمیتۀ عالی مذاکره کنندگان روز بیستم ژانویه به عنوان سرپرست این کمیته در کنفرانس ژنو معرفی شده بود.

کمیتۀ عالی نمایندگان مخالف دولت بشار اسد برای شرکت در این مذاکرات خواهان توقف بمباران مواضع گروههای مسلح از سوی نیروهای دولتی و آزادی شهرهای تحت محاصره شده است.

فرستادۀ سازمان ملل برای سوریه امیدوار است این مذاکرات طی یک دورۀ شش ماهه در قالب گفت و گوهای غیرمستقیم میان کمیتۀ عالی نمایندگان مخالف و دولت سوریه به پیش برود و زمینۀ تشکیل یک دولت موقت برای برگزاری انتخابات در سال ۲۰۱۷ را فراهم کند.

همزمان با آغاز این گفت و گوها، جان کری وزیر خارجۀ آمریکا نیز مخالفان دولت و رژیم بشار اسد را به استفاده از این موقعیت برای پایان دادن به بحران پنج سالۀ سیاسی و جنگ داخلی در این کشور دعوت کرد. جنگ داخلی در سوریه که از سال ۲۰۱۱ آغاز شده تاکنون به کشته شدن بیش از ۲۶۰ هزار نفر و کوچ اجباری میلیون ها نفر از مردم این کشور شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سه انفجار انتحاری دمشق را لرزاند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید