Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سه انفجار انتحاری دمشق را لرزاند

سه انفجار انتحاری دمشق را لرزاند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در نتیجۀ چند انفجار در شهر دمشق روز یکشنبه دست کم ۷۰ نفر کشته شده اند. به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه این انفجارهای انتحاری که در نزدیکی آرامگاه

آگهی

در نتیجۀ چند انفجار در شهر دمشق روز یکشنبه دست کم ۷۰ نفر کشته شده اند. به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه این انفجارهای انتحاری که در نزدیکی آرامگاه حضرت زینب بوقوع پیوسته بیش از ۱۱۰ مجروح نیز برجای گذاشته است.

به گفتۀ دیده بان حقوق بشر سوریه بیشتر کشته شدگان از اعضای شبه نظامی شیعه هستند اما تعدادی غیر نظامی نیز در میان قربانیان دیده می شوند. داعش مسئولیت این سه انفجار انتحاری را به عهده گرفته است.

به گفتۀ منابع خبری، صبح روز یکشنبه ابتدا یک اتومبیل بمبگذاری شده در مقابل یک ایستگاه اتوبوس در نزدیکی مسجد حضرت زینب منفجر شده و دقایقی بعد از آن که مردم در محل انفجار تجمع کرده اند، دو انتحار کننده کمربندهای خود را منفجر کرده اند.

نیروهای داعش طی ماههای اخیر با استفاده از این روش و بعد از تجمع مردم و نیروهای نظامی در محل انفجار اولیه، اقدام به انتحار می کنند که آمار کشته شدگان را افزایش می دهد.

یکی از اهالی این شهر می گوید: «تروریست ها می خواهند که کنفرانس ژنو شکست بخورد. ما نگران این کنفرانس نیستیم ما بیشتر نگران شهروندان عرب سوریه هستیم.»

شهروند دیگری نیز با بیان اینکه [مردم] به رفتارهای عربستان سعودی، قطر یا ترکیه اهمیتی نمی دهند، بر مبارزه تا آخرین قطرۀ خون خود تاکید می کند.

وزیر خارجۀ سوریه در نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل، مسئولیت این انفجارها را متوجۀ کشورهایی مانند «ترکیه، قطر و عربستان سعودی» دانسته که به گفتۀ وی « از تروریسم حمایت می کنند و درصددند تلاش ها برای حل بحران سوریه را نقش برآب کنند.»

مسجد حضرت زینب در دمشق سال گذشته نیز صحنۀ یک انفجار انتحاری بود که در جریان آن چهار زائر کشته شدند. در اوایل ماه ژانویۀ سالجاری نیز یک اتوبوس حامل زائران لبنانی هدف حملۀ انفجاری قرار گرفت که ۹ قربانی برجای گذاشت. جبهۀ النصره که شاخۀ القاعده در سوریه محسوب می شود مسئولیت این دو انفجار را به عهده گرفته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دست کم ۲ نفر در حمله اسرائيل به جنوب سوریه کشته شدند

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق