کوبا در آخرین روز مسابقات جودوی هاوانا انقلاب کرد

کوبا در آخرین روز مسابقات جودوی هاوانا انقلاب کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مسابقات جودو، جایزه بزرگ هاوانا، پس از سه روز به کار خود پایان داد. در آخرین گزارش یورونیوز از این رقابتها، مروری داریم بر دیدارهای روز سوم:. خبرنگار

آگهی

مسابقات جودو، جایزه بزرگ هاوانا، پس از سه روز به کار خود پایان داد. در آخرین گزارش یورونیوز از این رقابتها، مروری داریم بر دیدارهای روز سوم:.

خبرنگار اعزامی یورونیوز از محل رقابت ها و در کنار تصویر بزرگی از چه گِوارا می گوید: «دو روز آغازین مسابقات جودو، جایزه بزرگ هاوانا، برای کوبایی ها آمد نداشت. یک انقلاب نیاز بود که ورزشکاران کوبایی آن را تا پیروزی هدایت کردند.»

منهای ۷۸ کیلوگرم بانوان

در وزن منهای ۷۸ کیلوگرم بانوان، آبیگل یو از لهستان، در دیدار نهایی با لوییز مالزان آلمانی روبرو شد.

یو که در همین روز، در برابر دیدگان حیرتزده ناظران کایلا هریسون آمریکایی را حذف کرده بود، توانست از پس حریف آلمانی خود هم بر بیاید و طلا را به خانه ببرد.

به اضافه ۷۸ کیلوگرم بانوان

در بخش بانوان و در وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم، یکی از امیدهای طلایی کوبا روی تاتامی رفت: ایدالیس اورتیز. جودوکای کوبایی برای رسیدن به مدال زرین باید از سد لوسی لوئت کانینگ فرانسوی می گذشت.

اورتیز توانست با گرفتن امتیاز کامل و ایپون، دومین مدال طلای کوبا در این روز را از آن خود کرده و جمعیت حاضر در سالن را غرق شادی کند.

در بخش آقایان به نخستین طلای روز کوبا خواهیم پرداخت.

منهای نود کیلوگرم آقایان

قهرمان وزن منهای ۹۰ کیلوگرم آقایان ازلی گونزالس از کشور میزبان بود که مدال طلای خود را از دستان تونی کاسترو، پسر فیدل کاسترو دریافت کرد.

گونزالس که با چندین ایپون راه خود را به فینال باز کرده بود، در تاتامی آخر، کریستین توت لهستانی را میان خودش و مدال می دید. رقیبی که در زندگی حقیقی هم با او آشنا است.

در دیدار نهایی، گونزالس توانست با اجرای یک شیدو حریف خود را از پیش رو کنار بزند و روی سکوی قهرمانی بالاتر از بقیه بایستد. نخستین طلای کوبا اینچنین رقم خورد.

منهای ۱۰۰ کیلوگرم آقایان

در وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم، آرتم بلوشنکو، جودوکای اوکراینی، با ایپون طلا را از کارل ریچارد فری آلمانی دریغ کرد. از همان آغاز دیدار معلوم بود که رویارویی دو جودوکای سنگین وزن پیش از پایان وقت قانونی، با برتری بلوشنکو خاتمه خواهد یافت.

به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم آقایان

سنگین ترین دسته رقابت ها، کوتاه ترین فینال را داشت. در این دیدار رِنات سعیدوف روس برای شکست دادن بارنا بور لهستانی تنها به شش ثانیه زمان نیاز داشت. وقتی کافی برای اجرای یک اوشیماتا و روشن کردن تکلیف مدال طلا.

البته تدی رینر، جودوکای فرانسوی و نفر اول جودوی جهان، در این رقابت ها حضور نداشت.

آگهی

غافلگیری

در روز سوم مسابقات جودوی جایزه بزرگ هاوانا، دو اتفاق غافلگیرانه روی داد. حذف دور از انتظار گیبونز نایب قهرمان انگلیسی المپیک در مرحله نخست وزن منهای ۷۸ کیلوگرم بانوان در برابر یالِنیس کاستیوی کوبایی. همچنین حذف المار قاسموف، نفر اول دسته بندی جهانی وزن زیر ۱۰۰ کیلوی مردان.

رخداد روز آخر

در مسابقه رده بندی وزن منهای ۷۸ کیلوگرم بانوان، وقتی کایلا هریسون آمریکایی رقیب کوبایی خود یالِنیس کاستیو را شکست داد و به مدال برنز رسید، جایزه نقدی این مقام را به کاستیو تقدیم کرد. هریسون گفت یک مادر خانواده که تنها ۲۵ دلار در ماه حقوق می گیرد، بیشتر به این پول نیاز دارد تا من. اتفاقی که دو پرچم آمریکا و کوبا را در کنار یکدیگر به اهتزاز در آورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت روماریو به زمین فوتبال؛ ستاره برزیلی هم‌بازی پسرش می‌شود

چگونه از شر رژیم‌های غذایی سخت و غیراصولی خلاص شویم و به تناسب اندام برسیم؟

قهرمانی هادی چوپان در آرنولد کلاسیک ۲۰۲۴؛ «اسطوره کودکی من بودی و الان هر دو برای دنیا قهرمانیم»