اولاند از تمدید وضعیت اضطراری دفاع کرد

اولاند از تمدید وضعیت اضطراری دفاع کرد
نگارش از Euronews

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به ویدیوی منتشر شده در رسانه های منتسب به داعش بار دیگر تاکید کرد که کشورش به مبارزه برای ارزشهایی که آن

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به ویدیوی منتشر شده در رسانه های منتسب به داعش بار دیگر تاکید کرد که کشورش به مبارزه برای ارزشهایی که آن را نمایندگی می کند ادامه خواهد داد.

در ویدیویی که گفته می شود گروه اسلامگرای داعش منتشر کرده است، مناطقی که در حمله ماه نوامبر در پاریس هدف قرار گرفته بودند، نشان داده شده اند.

آقای اولاند که در دهلی نو، پایتخت هند است گفت: «فرانسه با هیچگونه تهدید تروریستی عقب نمی نشیند. ما از همه تدابیری که داریم برای محافظت از دموکراسی استفاده خواهیم کرد. تصمیم ما مبنی بر تمدید وضعیت اضطراری در فرانسه در همین راستاست تا بتوانیم این تدابیر را به کار ببندیم. ما همیشه از ارزشهایی که فرانسه آنها را نمایندگی می کند دفاع خواهیم کرد. این ویدیو عاملان این جنایتها را بی اعتبار می کند.»

در پی تیراندازیهای مرگبار و انفجار در پاریس که منجر به کشته شدن ۱۳۰ نفر شد، برای اولین بار در نیم قرن اخیر در سراسر فرانسه وضعیت اضطراری اعلام شد که این وضیعت تا سه ماه ادامه پیدا کرد. دولت فرانسه در پی تمدید این وضعیت است.

مطالب مرتبط