Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

نابرابری اقتصادی و راههای مقابله با فقر در دستور کار داووس قرار دارد

نابرابری اقتصادی و راههای مقابله با فقر در دستور کار داووس قرار دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نشست های جانبی داووس روز سه شنبه با حضور تعدادی از کارشناسان اقتصادی و فعالان محیط زیست برگزار شد. این اجلاس که قرار است روز چهارشنبه به طور رسمی

آگهی

نشست های جانبی داووس روز سه شنبه با حضور تعدادی از کارشناسان اقتصادی و فعالان محیط زیست برگزار شد. این اجلاس که قرار است روز چهارشنبه به طور رسمی آغاز به کار کند، امسال موضوعاتی مانند مبارزه با تروریسم، افزایش پناهجویان و راههای مقابله با فقر را در دستور کار قرار داده است.

ریچارد ادلمن، از کارشناسان حاضر در این نشست در رابطه با تاثیر این وقایع بر سیاست می گوید: «پوپولیسم کنونی حاکم از تاثیرات نابرابری در جهان است. شما می بینید که محبوبیت سیاستمدارانی مانند دونالد ترامپ در آمریکا یا مارین لوپن در فرانسه بالا می رود و در مجارستان هم با قدرت گرفتن راست های این کشور به رهبری ویکتور اوربان همین اتفاق می افتد. به عقیدۀ من در میان چپ ها هم همین پوپولیسم جریان دارد، در آمریکا برنی ساندرس بالا می آید و در بریتانیا نیز جرمی کوبین رهبر اپوزیسیون کارگر محبوب می شود.»

همزمان با آغاز این نشست، سازمان غیردولتی آکسفام در گزارش سالانۀ خود در مورد توزیع ثروت در جهان می گوید ۶۲ شخصیت ثروتمند در دنیا به اندازۀ مجموع دارایی های سه و نیم میلیون نفر از جمعیت جهان را در اختیار دارند.

اجلاس داووس تا روز شنبه، بیست و سوم ژانویه در محلی به همین نام در سوئیس ادامه دارد و محمد جواد ظریف، وزیر خارجۀ ایران به همراه محمد نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران نیز برای شرکت در این اجلاس عازم داووس شده اند.

برخی از چهره های دنیای هنر نیز در این اجلاس شرکت دارند که از آنجمله می توان به لئوناردو دی کاپریو اشاره کرد که در روز سه شنبه جایزۀ بلورین داووس را به پاس فعالیت های خود در رابطه با حفظ محیط زیست دریافت کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دبیرکل سازمان ملل: جهان در آستانه از هم پاشیدگی است

جهش ۳۱ تا ۴۴ درصدی خط فقر شهری و روستایی در ایران

طرح چالشهای اقتصادی دنیا در اجلاس داووس