طرح چالشهای اقتصادی دنیا در اجلاس داووس

طرح چالشهای اقتصادی دنیا در اجلاس داووس
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مجمع جهانی اقتصادی داووس روز چهارشنبه رسما کار خود را آغاز می کند و پذیرای رهبران کشورها و مدیران شرکتهای بزرگ از سراسر دنیا خواهد بود. این مجمع فرصت

مجمع جهانی اقتصادی داووس روز چهارشنبه رسما کار خود را آغاز می کند و پذیرای رهبران کشورها و مدیران شرکتهای بزرگ از سراسر دنیا خواهد بود.

آگهی

این مجمع فرصت مناسبی برای دیدار مقامات و رهبران کشورها با یکدیگر برای بحث و بررسی درباره مشکلات و معضلات اقتصادی در جهان است.

جنیفر بلانکه، اقتصاددان مجمع جهانی اقتصاد گفت: «سومین انقلاب صنعتی روند کامپیوتری کردن است که از اواسط قرن بیستم آغاز شده است. چهارمین انقلاب صنعتی با توجه به پیشرفت تکنولوژی بر مبنای این موضوع بوجود خواهد آمد. این تکنولوژی ها می تواند شامل هوش مصنوعی و یا پرینت و چاپ سه بعدی باشد.»

سارا چپل، خبرنگار ارسالی یورونیوز به داووس در گزارش خود می گوید: «امسال اجلاس داووس بر روی نوع تحول اقتصاد جهانی در دهه پیش رو تمرکز خواهد داشت. اما چالشهای اقتصادی امروز بحث و گفتگوها را به خود اختصاص خواهد داد. سال ۲۰۱۶ با هشدار نسبت به وضعیت اقتصاد جهانی آغاز شده است. بسیاری آشفتگی بازارهای مالی در ماه ژانویه را به خاطر دارند.»

نریمان بهروش، اقتصاددان ارشد در مجمع جهانی اقتصاد گفت: «پاسخ سیاسی ناکارآمد چین به بحران بازار بورس در این کشور در کوتاه مدت خطر بزرگی برای اقتصاد دنیا خواهد بود. این روند به رکود اقتصاد جهانی منجر نخواهد شد اما اضطراب و آشفتگی سرمایه گذاران تبعات منفی بر روی بازارهای مالی در دنیا خواهد داشت.»

این اجلاس جهانی اقتصاد که روز پنجشنبه به کار خود پایان می دهد، از سال ۱۹۷۴ میلادی هر ساله در شهر داووس سوییس تشکیل می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجمع جهانی اقتصاد: چهارمین انقلاب صنعتی

اهدا جوایز بلورین اقتصاد در آستانه نشست داووس

تظاهرات ضدسرمایه‌داری در داووس