اهدا جوایز بلورین اقتصاد در آستانه نشست داووس

اهدا جوایز بلورین اقتصاد در آستانه نشست داووس
نگارش از مسعود سالاری

در آستانه نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس، طی مراسم ویژه ای جوایز موسوم به بلورین به برخی از کنشگران برتر حوزه اقتصاد در جهان اهدا شد

در آستانه نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس، طی مراسم ویژه ای جوایز موسوم به بلورین به برخی از کنشگران برتر حوزه اقتصاد در جهان اهدا شد.

لئوناردو دی کاپریو، بازیگر سرشناس آمریکایی که یکی از برندگان جایزه بلورین امسال بود، گفت: «ماه گذشته رهبران جهان در نشست آب و هوایی پاریس به یک توافق تاریخی دست یافتند که چارچوب عینی تولید کربن در جهان را مشخص می کند. این گام نخستین بسیار مهم بود، ولی ما برای اعلام پیروزی برای آینده خود و بقای سیاره، هنوز مبارزه ای طولانی را در پیش داریم. توافق پاریس فراخوانی برای کنش بود، اما اکنون بر همه ماست که این پیشرفت را با خلاقیت و پایبندی به تغییر، سامان دهیم.»

نشست ۲۰۱۶ مجمع جهانی اقتصاد روز چهارشنبه بیستم ژانویه رسما گشایش می یابد. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه و محمد نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران نیز برای شرکت در اجلاس داووس به این شهر سفر کرده اند. به دنبال توافق هسته ای تهران با قدرت های جهانی و بعد از برداشته شدن تحریم ها علیه ایران، پیش بینی می شود این کشور یکی از محورهای مهم گفتگوهای نشست امسال باشد.

مطالب مرتبط