اتریش سقف پذیرش پناهجویان را کاهش می دهد

اتریش سقف پذیرش پناهجویان را کاهش می دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت اتریش می گوید در سال جاری میزان ورود پناهجویان به این کشور را به کمتر از نصف آن در سال گذشته کاهش می دهد. برای این منظور قرار است تدابیر کنترلی

آگهی

دولت اتریش می گوید در سال جاری میزان ورود پناهجویان به این کشور را به کمتر از نصف آن در سال گذشته کاهش می دهد. برای این منظور قرار است تدابیر کنترلی در مرز این کشور با اسلوونی تشدید شود.

سال گذشته نزدیک به ۹۰ هزار پناهجو در اتریش ثبت شدند٬ رقمی برابر با یک درصد کل جمعیت هشت میلیون نفری این کشور. تعداد آنهایی که از این کشور می گذرند تا به آلمان برسند چند برابر بیشتر است.

نگرانی از ورود بیش از اندازه مهاجران به اروپا که جناح راست و ناسیونالیست نقش زیادی در شیوع آن ایفا کرده دولت ائتلافی این کشور را به تجدید نظر در سیاست های مهاجرتی واداشته است.

ورنر فایمن٬ صدراعظم اتریش در ارتباط با تصمیم اخیر کشورش در زمینه پذیرش پناهجویان گفت: «ما خیلی راحت نمی گوییم که نمی توانیم پناهجویانی را که راهی اروپا می شوند بپذیریم. ظرفیت مشخصی داریم و تعداد پناهجویان بر اساس محاسبه و با توجه به توان ما برای پذیرش آنها تعیین می شود.»

آلمان در میان شرکای اروپایی خود سال گذشته با پذیرش نزدیک به یک میلیون پناهجو بیشترین تاوان را پرداخته است. این موضوع با انتقاد بی وققه مخالفان دولت آنگلا مرکل روبرو بوده است. بسیاری از مقام های این کشور با انتقاد از سیاست های مهاجرتی خانم مرکل وی را تحت فشار قرار داده اند.

صدراعظم آلمان همچنان در تلاش است تا دیگر کشورهای اروپایی را به قبول راهکار سهمیه بندی پناهجویان برای مقابله با بحران مهاجرتی سوق دهد. او گفت: «همه ما در مورد کاهش قابل توجه ورود پناهجویان توافق داریم و باید دلایل مهاجرت را هدف قرار دهیم و راه حلی اروپایی برای آن پیدا کنیم. مطمئنم که گفت وگوهای خوبی خواهیم داشت.»

در همین حال پلیس ترکیه و آلمان از انهدام یک باند قاچاق انسان خبر دادند. در مجموع پنج نفر در آلمان و سی نفر در ترکیه به ظن دست داشتن در قاچاق پناهجویان سوری به اروپا بازداشت شده اند. گفته می شود آنها ۱۷۶۶ نفر را در سال ۲۰۱۴ از طریق دریا روانه اروپا کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتصاب پناهجویان در اعتراض به اخراج از نروژ

هشدار رئیس شورای اروپا درباره از هم فروپاشی حوزه شنگن

اتریش بازهم بر کنترل مرزهای خود می افزاید