Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعتصاب پناهجویان در اعتراض به اخراج از نروژ

اعتصاب پناهجویان در اعتراض به اخراج از نروژ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تعدادی از پناهجویان ساکن اردوگاهی در شهر مرزی «کیرکنس» در نروژ در اعتراض به بازگردان آنها به روسیه دست به اعتصاب زده اند. دولت نروژ قصد دارد آن تعداد

آگهی

تعدادی از پناهجویان ساکن اردوگاهی در شهر مرزی «کیرکنس» در نروژ در اعتراض به بازگردان آنها به روسیه دست به اعتصاب زده اند. دولت نروژ قصد دارد آن تعداد پناهجویی را که از مسیر روسیه خود را به این کشور رسانده اند و تقاضای پناهندگی آنها رد شده است به روسیه برگرداند. در میان این پناهجویان تعدادی زن و کودک نیز وجود دارند.

بیشتر این پناهجویان اهل سوریه هستند. یکی از آنها می گوید ما باید بدانیم که چرا می خواهند ما را به روسیه برگردانند.

مهاجر دیگری نیز با بیان اینکه هیچ جایی ندارند که بروند می گوید: «ما به زبان روسی حرف نمی زنیم و وقتی که از مرز گذشتیم هیچ کس هم به کمک ما نیامده است. هیچ پولی هم برایمان نمانده است.»

پس از آنکه مجارستان مرز خود را به روی پناهجویان بست تعدادی از این مهاجران روسیه را برای رساندن خود به نروژ انتخاب کردند. این مهاجران در اردوگاههای موقت کیرکنس مستقر شده اند و تعداد آنها نزدیک به ۵۰۰ نفر گزارش می شود.

علاوه بر مهاجران این اردوگاه که از مرز روسیه وارد این کشور شده اند، نروژ از ورود نزدیک به ۴۰۰۰ مهاجر طی سال گذشته به این کشور خبر می دهد.

نروژ تمامی مرزهای خود با دیگر کشورهای اتحادیۀ اروپا را به شدت کنترل می کند و مهاجرانی که از مرز روسیه وارد این کشور شده اند نیز حق عبور با پای پیاده را ندارند. به همین دلیل تعدادی از سازمان های فعال در زمینۀ حقوق بشر و اهالی مناطق مرزی روسیه دوچرخه هایی را برای عبور از مرز در اختیار این مهاجران قرار می دهند. رانندگان اتوبوس به دلیل نگرانی از متهم شدن به قاچاق انسان به این مهاجران اجازۀ سوار شدن نمی دهند و به همین دلیل این مهاجران سوار بر دوچرخه مرز را طی می کنند.

ادارۀ مهاجرت نروژ پس از تعرض جنسی و آزار زنان در شب سال نو میلادی در شهر کلن توسط تعدادی از مهاجران تازه وارد، کلاس هایی را دایر کرده است که در آن رفتار با زنان در این کشور به پناهجویان آموزش داده می شود.

مسئولان ادارۀ مهاجرت این کشور اعلام کرده اند پناهجویانی که دست به بزهکاری در نروژ بزنند و رفتارهای خلاف عرف اجتماعی داشته باشند از این کشور اخراج خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محدودیت ورود پناهجویان به اروپا و خطر سرما برای کودکان

درگیری پلیس با مخالفان ساخت اردوگاه پناهجویان در هلند

نروژ،اسپانیا،ایرلند کشور فلسطین را به رسمیت شناختند؛ لهستان حمایت کرد؛ فرانسه:شرایط هنوز فراهم نیست