محدودیت ورود پناهجویان به اروپا و خطر سرما برای کودکان

محدودیت ورود پناهجویان به اروپا و خطر سرما برای کودکان
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بنا به گزارش سازمان ملل و سازمان های خیریه بین المللی، هزاران کودک پناهجو که همراه با خانواده های خود از مسیر ترکیه به جنوب شرقی اروپا می رسند، در دو

آگهی

بنا به گزارش سازمان ملل و سازمان های خیریه بین المللی، هزاران کودک پناهجو که همراه با خانواده های خود از مسیر ترکیه به جنوب شرقی اروپا می رسند، در دو هفته اخیر با خطر سرما و یخ زدگی روبرو بوده اند.

یک پناهجوی سوری در مرز صربستان می گوید: «در سوریه زیاد به فکر وضعیت هوا نبودم. برای بچه ها سخت تر است، مخصوصا با این مسیر طولانی که از سوریه تا اینجا طی کرده ایم.»

آلمان همچنان مخالف بستن مرزها به روی پناهجویان است. فرانک والتر اشتاینمایر، وزیر امور خارجه آلمان می گوید: «ما نمی توانیم در یک چشم بر هم زدن راه حل پیدا کنیم، ولی مطمئنا بستن مرزها ربطی به راه حل این مسئله ندارد. بستن مرزها چاره کار نیست.»

در عین حال یواخیم هرمن، وزیر امور داخلی ایالت بایرن آلمان که معتقد به کنترل ورود مهاجران است، می گوید: «بستن مرزها به درستی فهمیده نشده است. کسی از بستن کامل صحبت نمی کند. مسلما سفرهای تجاری، صادرات و وارادات و اسکی توریستی در دو سوی مرز برقرار است.»

سازمان پزشکان بدون مرز نیز روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد محدودیت های مرزی کشورهای اروپایی برای ورود پناهجویان، این افراد را در معرض خطر و آسیب پذیری بیشتر قرار می دهد و سبب تقویت قاچاقچیان انسان می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف قدیمی‌ترین کفش‌های اروپا متعلق به ۶ هزار سال پیش در غاری در اسپانیا

پیش‌بینی تازه از رشد اقتصادی روسیه و اوکراین؛ مسکو برخلاف انتظارها رونق را حاکم کرد

مصاحبه یورونیوز با نماینده پارلمان اروپا درباره ایران: مذاکره با تروریست‌ها در هر صورت اشتباه است