Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اتریش بازهم بر کنترل مرزهای خود می افزاید

اتریش بازهم بر کنترل مرزهای خود می افزاید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اتریش از تصمیم خود برای کنترل بیشتر مرزها به منظور جلوگیری از ورود پناهجویان خبر داد. این کشور همچنین روز هفدهم ژانویه از تعلیق موقت قوانین شنگن برای

آگهی

اتریش از تصمیم خود برای کنترل بیشتر مرزها به منظور جلوگیری از ورود پناهجویان خبر داد. این کشور همچنین روز هفدهم ژانویه از تعلیق موقت قوانین شنگن برای متوقف کردن ورود مهاجران به این کشور خبر داده بود.

به دنبال این اقدام اتریش، کشورهای دیگری نظیر صربستان و اسلوونی نیز از قصد خود برای جلوگیری از ورود پناهجویان خبر دادند.

سباستین کورز، وزیر خارجۀ اتریش دربارۀ سیاست های مهاجرتی این کشور می گوید: «سیاست دعوت و سیاست خوش آمدگویی هیچکدام پاسخ درست به بحران مهاجرت نیست. به همین دلیل ما نیاز به یک راه حل متفاوت داریم. این پاسخ متفاوت البته و در بهترین حالت می تواند متوقف کردن مهاجران در بیرون مرزهای اتحادیۀ اروپا باشد اما اگر موفق نبود می تواند به مرزهای ملی منتهی شود.»

این مرزهای اتحادیۀ اروپا تمام مسیری های حرکت مهاجران از ترکیه تا آلمان و اتریش را شامل می شود. پیش از این بسیاری از این کشورها از جمله مجارستان، کرواسی و اسلوونی مرزهای خود را کاملا بسته یا عبور مهاجران را به شدت محدود کرده اند.

از زمانی که مجارستان به طور یکجانبه اقدام به مسدود کردن مرزهای خود کرد پناهجویان سعی می کنند با عبور از کشورهای حوزۀ بالکان خود را به اتریش و آلمان برسانند. بخش قابل توجهی از این مهاجران که اهل افغانستان، سوریه و عراق هستند خود را از طریق دریای سیاه به یونان می رسانند که دروازۀ ورودی به حوزۀ شنگن و اتحادیۀ اروپاست. این مهاجران بعد از ورود به ترکیه و با پرداخت مبالغ زیاد به قاچاقچیان خود را به یونان می رسانند و در این راه بسیاری نیز جان خود را در دریا از دست می دهند.

در همین رابطه، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان که به شدت به دلیل سیاست های مهاجرپذیری خود از سوی مخالفان تحت انتقاد قرار دارد میزبان پروکوپیس پاولوپولوس، رئیس جمهوری یونان در برلین بود. این مقام بلندپایۀ یونانی سیاست های آنگلا مرکل و «پناه دادن به بیش از یک میلیون پناهجویی را که از جنگ می گریزند» رفتاری انسانی و شجاعانه خواند.

رئیس جمهوری یونان که کشورش طی ماههای گذشته با موج عظیم مهاجران روبروست مسئولان مرزی ترکیه را به حمایت و تسهیل فعالیت قاچاقچیان انسان در انتقال صدها هزار مهاجر به جزایر یونانی متهم کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شماری از چادرهای اردوگاه کاله در شمال فرانسه برچیده شد

هشدار به زنان مهاجر در بریتانیا برای یادگیری زبان انگلیسی

تاثیر تنش بین ایران و عربستان بر مذاکرات صلح سوریه