ادای احترام به قربانیان بمبگذاری انتحاری در استانبول

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ادای احترام به قربانیان بمبگذاری انتحاری در استانبول

یک روز پس از بمبگذاری انتحاری در استانبول، احمد داووداغلو به عیادت تعدادی از زخمیان این حمله مرگبار رفت. توما دو مزیر، وزیر کشور آلمان نیز نخست وزیر ترکیه را همراهی کرد.

گزارش ها حاکی از آن است فرد انتحاری در نزدیکی یک گروه گردشگر آلمانی بمب خود را منفجر کرده است و به این دلیل هم هست که اکثر قربانیان این حمله آلمانی هستند.

توما دو مزیر، وزیر کشور آلمان در واکنش به احتمال لغو تورهای گردشگری به ترکیه گفت: «دلیل وجود ندارد که برنامه های سفر به ترکیه معلق شود. البته بدهی است که همانطور که وزارت امور خارجه و کشور هشدار داده اند نباید به برخی مناطق بحرانی [ترکیه] سفر کرد.»

همزمان، بسیاری از ساکنان و گردشگران در میدان ایاصوفیه استانبول گردهم آمدند و یاد و خاطره قربانیان حمله سه شنبه را گرامی داشتند. یک گردشگر آلمانی به خبرنگار ما گفت: «هنگام انفجار ما نزدیک ایاصوفیه بودیم. به دلیل مسایلی ایمنی حدود دو ساعت همانجا ماندیم. امروز به آلمان باز می گردیم اما پیش از آن، تصمیم گرفتیم برای عرض تسلیت و ابراز همدردی با مردم ترکیه به اینجا بیایم. چون به ما در این سفر خیلی خوش گذشت. من حتما به استانبول باز خواهم گشت.»

دیگری که مصری می گوید: «من از محل انفجار دور بودم. اما حقیقت این است که این روزها تروریسم به معضل بسیار بزرگی تبدیل شده و گریبان همه کشورها را گرفته است.»

استانبول در سه ماه اخیر دو بمبگذاری انتحاری مرگبار را تجربه کرده است. حملاتی که می تواند تبعات نگران کننده ای برای این شهر که یکی از توریستی ترین شهرهای جهان است، به همراه داشته باشد.

خبرنگار یورونیوز از استانبول می گوید: «امروز میدان سلطان احمد مثل همیشه اما به دلیلی متفاوت پر از گردشگر بود. صدها تن از آنها به اینجا آمدند و با نوشتن پیام و قرار دادن گل در این مکان، به قربانیان حمله سه شنبه ادای احترام کردند و علیه تروریسم اعلام همبستگی کردند.»