دستگیری های گسترده در ترکیه پس از انفجار انتحاری استانبول

دستگیری های گسترده در ترکیه پس از انفجار انتحاری استانبول
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترکیه ۶۵ فرد مظنون به ارتباط با گروه داعش را دستگیر کرد. بیشتر این بازداشتها در سه استان جنوب شرقی ترکیه صورت گرفته است. در همین حال گزارش شده است که

آگهی

ترکیه ۶۵ فرد مظنون به ارتباط با گروه داعش را دستگیر کرد. بیشتر این بازداشتها در سه استان جنوب شرقی ترکیه صورت گرفته است.

در همین حال گزارش شده است که سه شهروند روسیه نیز توسط پلیس ترکیه در آنتالیا دستگیر شده اند. این بازداشتها ساعاتی پس از آن صورت می گیرد که روز سه شنبه یک انفجار انتحاری در استانبول دست کم ۱۰ کشته بر جای گذاشت.

انفجار روز سه شنبه در میدان سلطان احمد شهر استانبول رخ داد. این میدان در محله ای واقع شده است که از جاذبه های گردشگری استانبول محسوب می شود.

یک شهروند ترکیه می گوید: «هدف این حمله ترکیه بود. آنها این کار را با هدف ضربه زدن به اقتصاد ترکیه انجام دادند. عمدا این کار را انجام دادند.»

یک شهروند دیگر می گوید: «مطمئنا این حمله بر گردشگری تاثیر خواهد گذاشت. آنها برای بازدید از کشورمان آمده بودند و ۱۰ نفرشان کشته شدند. اگر شما به جای آنها بودید علاقه داشتید بار دیگر از این شهر بازدید کنید؟»

برغم آنکه هیچ گروهی مسئولیت انفجار انتحاری استانبول را برعهده نگرفته است اما مقامات ترکیه گروه داعش را مسئول آن معرفی کرده اند. مقامات ترکیه شخص انتحار کننده را فردی سوری، عضو گروه داعش و متولد عربستان سعودی معرفی می کنند.

تمامی افراد کشته شده در انفجار روز سه شنبه استانبول اتباع خارجی بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن ۱۰ نفر بر اثر انفجار در استانبول

قاطعیت علیه تروریسم، پاسخ رئیس جمهوری ترکیه به حادثه استانبول

پیشینه حملات تروریستی۱۰ سال اخیر در ترکیه