کشته شدن ۱۰ نفر بر اثر انفجار در استانبول

کشته شدن ۱۰ نفر بر اثر انفجار در استانبول
نگارش از مهران احمدی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وقوع انفجاری در مرکز شهر استانبول ۱۰ کشته و ۱۵ زخمی بر جای گذاشت. دفتر فرمانداری استانبول ضمن تایید این خبر اعلام کرد که تحقیق در مورد این حادثه توسط

آگهی

وقوع انفجاری در مرکز شهر استانبول ۱۰ کشته و ۱۵ زخمی بر جای گذاشت. دفتر فرمانداری استانبول ضمن تایید این خبر اعلام کرد که تحقیق در مورد این حادثه توسط نیروهای پلیس حاضر در محل ادامه دارد. به گفته مقامات ترکیه ۹ نفر از کشته شدگان گردشگران آلمانی بودند.

این انفجار صبح روز سه شنبه در حوالی میدان سلطان احمد شهر استانبول رخ داد که از محله های گردشگری این شهر محسوب می شود.

خبرگزاری رویترز به نقل از دو مقام بلندپایه امنیتی دولت ترکیه از احتمال بالای دست داشتن ستیزه جویان گروه داعش در انفجار شهر استانبول خبر داد.

در همین حال، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی خود در جمع سفرای ترکیه گفت که انفجار استانبول تروریستی و احتمالا انتحاری بوده است. به گفته رئیس جمهور ترکیه فرد انتحارکننده اهل سوریه بوده است.

پلیس و نیروهای امدادی در محل وقوع حادثه حضور دارند و تحقیق در مورد این حادثه در میدان سلطان احمد شهر استانبول بویژه در مورد نوع ماده انفجاری این حادثه ادامه دارد.

منبعی در دفتر نخست وزیری ترکیه ضمن تایید کشته شدن ۹ شهروند آلمانی در انفجار امروز استانبول، اعلام کرد که احمد داووداغلو، نخست وزیر ترکیه مراتب را به آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اطلاع داده است. در میان زخمی شدگان این حادثه نیز شهروندانی از کشورهای آلمان، نروژ و کره جنوبی به چشم می خورند.

در پی انفجار امروز در میدان سلطان احمد شهر استانبول، دولت آلمان از شهروندان خود خواست که از تردد در مناطق توریستی شهر استانبول بپرهیزند.

در پی این حادثه دولت ترکیه اعلام کرد که جلسه ای فوق العاده برای بررسی این حادثه در آنکارا و به ریاست احمد داووداغلو، نخست وزیر این کشور تشکیل خواهد شد.

پیش از این شاهدان عینی از مشاهده قسمتهایی از بدن افراد زخمی و یا کشته شده در محل حادثه خبر داده بودند. به گفته برخی دیگر از شاهدان عینی صدای انفجاری مهیب در مرکز شهر شنیده شده است.

انفجار در استانبول در حالی رخ می دهد که ترکیه عضو ائتلافی به رهبری آمریکا برای مبارزه با گروه داعش در عراق و سوریه است. دولت ترکیه همچنین در جنوب شرقی این کشور با شبه نظامیان حزب کارگران کردستان ترکیه، پ کا کا، در حال مبارزه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار استانبول؛ شاهدان از جو وحشت می گویند

قاطعیت علیه تروریسم، پاسخ رئیس جمهوری ترکیه به حادثه استانبول

پیشینه حملات تروریستی۱۰ سال اخیر در ترکیه