حسین ‌الله‌کرم با دفاع از توهین به مولاوردی: منتظر تندتر شدن فضا باشید

حسین ‌الله‌کرم با دفاع از توهین به مولاوردی: منتظر تندتر شدن فضا باشید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در تازه ترین واکنش به توهین نشریه یالثارات به شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهوری ایران، حسین الله کرم رییس شورای هماهنگی نیروهای حزب‌الله در گفتگو با روزنامه وقایع اتفاقیه با بیان اینکه مخالف رویکردهای در پیش گرفته‌شده از سوی خانم مولاوردی است گفت: این خانم می‌خواهد سیاست‌ورزی را زنانه و مردانه کند ما با حضور زنان مخالف نیستیم. با سرو صدا به این شکل مخالفیم.

وی با دفاع از مطلب یالثارات علیه خانم مولاوردی گفت: ما براساس آزادی بیان در نشریه‌ خود به تحلیل موضوعی پرداختیم که نسبت به آن دغدغه داشتیم. به عقیده ما در چارچوب آزادی بیان مطرح‌کردن این موضوع هیچ اشکالی نداشت.

الله کرم که نشریه یالثارات زیر نظر او فعالیت می کند در پاسخ به این پرسش که چرا از لفظ غیر مودبانه استفاده کردید گفت: مودبانه یا غیر مودبانه‌ بودن لفظ استفاده‌شده در آن یادداشت را باید خواننده تشخیص دهد. به‌هر‌حال ما براساس تعریف آزادی بیان اقدام به انتشار مطلب کردیم.

رییس شورای هماهنگی نیروهای حزب‌الله در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات در ایران گفت که باید منتظر تندتر شدن فضا باشید.

وی با بیان اینکه ما یک گروه هستیم که بر اساس ارزش‌های انقلاب عمل می‌کنیم گفت: وقتی که ارزش‌های متعلق به جامعه سرمایه‌داری در ایران تولید شد؛ مثل حرص و طمع و ثروت و… ما هم نگاهی ارزشی به این مسائل داشتیم. وقتی دیدگاه لیبرالی مطرح شد، ما هم نسبت به این دوره واکنش داشتیم و نقد کردیم. وقتی که در جامعه مسائل جدید رخ می‌دهد، ما هم واکنش جدید خواهیم داشت.

چندی قبل نشریه «یالثارات» در مطلبی با عنوان «دیوار شکسته و زن سلیطه» مطلب توهین آمیزی را علیه شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده منتشر کرد.

این نشریه وابسته به «انصار حزب الله» مولاوردی را دارای سابقه مششع فمینیستی معرفی کرد و شمار دیگری از فعالان فمینیست را «بدتر از فاحشه معروفه» خوانده بود.

خانم مولاوردی نیز در واکنش به این مطلب، در صفحه فیس‌بوک خود یادداشت کوتاهی نوشت و با انتقاد از نشریه یالثارات، انتشار چنین مطالبی را هزینه‌ای خواند که زنان بابت مشارکت سیاسی و اجتماعی خود می‌پردازند.

نشریه یالثارات، نوشته فیس‌بوکی خانم مولاوردی را «آه و فغان‌نامه» خواند و یادداشت قبلی‌اش با عنوان «دیوار شکسته و زن سلیطه» را یک بار دیگر منتشر کرد. این نشریه نوشت که اگر معاون رئیس جمهور از توهین به همپالگی‌هایش ناراحت است، از کشور خارج شود و نزد آنها به لندن برود.

عبدالحمید محتشم٬ دبیرکل انصار حزب‌الله نیز در اظهار نظری گفت که یالثارات هیچ اهانتی به شهیندخت مولاوردی نکرده و علت «سلیطه» خطاب کردن معاون حسن روحانی از سوی این نشریه٬ «زبان‌دراز و بدزبان» بودن وی بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا و بریتانیا تحریم‌های جدیدی را علیه برنامه پهپادی جمهوری اسلامی ایران وضع کردند

پایگاه‌های نظامی در دل کوه تا پالایشگاه‌ها؛ اسرائیل کدام هدف را برای ضربه به ایران انتخاب می‌کند؟

ادعای مقام ایرانی: سفیر سوئیس در شب حمله به اسرائیل به‌جای وزارت خارجه به سپاه احضار شد