Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تخریب تصاویر حسن روحانی در آستانه سفر او به شهر ری

تخریب تصاویر حسن روحانی در آستانه سفر او به شهر ری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در آستانه سفر حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران به شهر ری که صبح امروز چهارشنبه انجام شد، بیلبوردهای مربوط به این سفر تخریب شده است.

روزنامه قانون در این رابطه نوشت: بیلبورد‌هایی که برای خوش‌آمد‌گویی به سفر رئیس‌ جمهوری در شهر ری نصب شد‌ه‌ بود، آسیب د‌ید‌ه و تعد‌اد‌ی از آنها پاره شد‌ه‌اند‌ و روی بخشی د‌یگر نیز رنگ پاشید‌ه شد‌ه است.

به نوشته این روزنامه، این موضوع در آستانه انتخابات ایران در هفتم اسفند ماه سال جاری، نشان از قد‌رت گرفتن تند‌روهایی د‌ارد‌ که همچنان د‌ر مسیر بی‌قانونی پیش می‌روند‌.

Rouhani In Rey Iran

سخنان روحانی درباره انتخابات: راه انقلاب مشروطه، راه رای و صندوق رای است

در همین حال حسن روحانی امروز دوم دی ماه وارد شهرری در جنوب تهران شد و برای گروهی از مردم سخنرانی کرد.

رئیس جمهور ایران با اشاره به موضوع انتخابات پیش روی مجلس خبرگان و مجلس شورا با بیان اینکه مردم ایران راه انقلاب مشروطه، راه رای و صندوق رای را از بیش از یک قرن پیش انتخاب کرده است از مسئولین خواست به تبعیت از رهبر جمهوری اسلامی به مساله حق‌الناس بودن رای مردم و صندوق آرا توجه داشته باشند.

روحانی در ادامه گفت: نظام به عهدش با مردم وفا کرد و بر مبنای عهدی که با مردم بسته بود، مسیر اداره کشور را از طریق رای مردم به پیش برد.

وی ضمن دعوت از مردم ایران برای حضور گسترده در انتخابات اسفند ماه گفت: بی‌تردید ملت ما در اسفند ماه یک بار دیگر حماسه سیاسی می‌آفریند.

کاهش وابستگی به درآمد نفت در سال آتی؛ افزایش نرخ رشد اقتصادی

رئیس‌جمهوری ایران در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل اقتصادی اشاره کرد و وعده داد که با رفع تحریم های سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آمریکا در دوران پسابرجام، مردم شاهد آرامش اقتصادی و باز شدن دروازه‌های اقتصادی کشور به روی جهانیان خواهند بود.

وی همچنین پیش بینی کرد که نرخ رشد اقتصادی ایران در سال‌آینده به پنج درصد برسد. این در حالی است که بر اساس تازه ترین گزارش صندوق بین‌المللی پول، رشد اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی، از منفی نیم درصد تا مثبت نیم درصد در نوسان خواهد بود.

روحانی در ادامه با اشاره به رقم ۲۶۷ هزار میلیارد تومانی بودجه سال‌ آینده ایران تاکید کرد که میزان وابستگی بودجه سال ۱۳۹۵، به درآمدهای نفتی به ۲۵ درصد کاهش یافته است و ۷۵ درصد از منابع موردنیاز بودجه از منابع غیرنفتی، تامین خواهد شد.

حسن روحانی در عین حال به افزایش ۹۰ درصدی بودجه‌های عمرانی در بودجه سال ۹۵ نسبت به بودجه‌های عمرانی امسال اشاره کرد و افزود: بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌های ناتمام به اتمام خواهدرسید.

کاهش نرخ تورم از دیگر مواردی بود که رییس دولت یازدهم به آن اشاره کرد و گفت براساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ تورم نقطه به نقطه در آذرماه امسال، تک‌ رقمی شده و به ۹.۹ درصد رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شش نامزد مورد تائید نظام برای انتخابات ریاست جمهوری؛ لاریجانی و احمدی‌نژاد بار دیگر رد صلاحیت شدند

چالش پایگاه اجتماعی امامان جمعه در انتخابات؛ آیا امام جمعه یک جایگاه قانونی در شهرهای ایران است؟

محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ایران ثبت نام کرد