لایحۀ پیمان زندگی مشترک میان همجنس گراها در یونان تصویب شد

لایحۀ پیمان زندگی مشترک میان همجنس گراها در یونان تصویب شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان یونان لایحۀ آزادی همزیستی یا زندگی مشترک برای همجنس گراهای این کشور را تصویب کرد. به موجب این لایحه، از این پس حقوق مدنی زوج های همجنس گرا که

آگهی

پارلمان یونان لایحۀ آزادی همزیستی یا زندگی مشترک برای همجنس گراهای این کشور را تصویب کرد. به موجب این لایحه، از این پس حقوق مدنی زوج های همجنس گرا که پیمان زندگی مشترک امضا کنند در این کشور به رسمیت شناخته خواهد شد و این زوج ها شامل تمامی قوانین مالیاتی و میراثی در یونان می شوند.

این قانون که شامل ثبت ازدواج میان دو نفر از یک جنسیت و فرزندخواندگی نمی شود با رای مثبت ۱۹۳ نمایندۀ مثبت به تصویب رسید.

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان به هنگام رای گیری برای این لایحه در پارلمان گفت: «این پایان یک عصر از عقب ماندگی است و اجازه می خواهم که بگویم به دوران شرم آوری برای کشور یونان پایان می دهد، امری که حتی سرزنش دادگاه حقوق بشر اروپا را نیز به همراه داشت.»

یونان در سال ۲۰۰۸ قانون مربوط به پیمان زندگی مشترک میان غیرهمجنس ها را تصویب کرد اما به دلیل حذف همجنس گراها در این قانون با انتقاد شدید از سوی دادگاه حقوق بشر یونان مواجه شده بود.

کلیسای ارتدوکس یونان با بیان این که این لایحه بنیان خانواده را از بین می برد مخالفت خود را با آزادی همزیستی میان همجنس گرایان بارها اعلام کرده است اما با تصویب این لایحه از این پس سازمان ها و نهادهای اداری و اجتماعی موظف به رعایت حقوق مدنی این قشر از جامعه در یونان می شوند.

بسیاری از کشورهای اروپایی نظیر بریتانیا، اسپانیا و قبرس پیش از این همزیستی میان زوج های همجنس گرا را بر اساس پیمان زندگی مشترک به رسمیت شناخته اند. این لایحه در قالب اصلاحات مدنی و قانونی وعده داده شده از سوی نخست وزیر یونان به پارلمان ارائه شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انقلاب در واتیکان؛ پاپ فرانسیس اجازه داد برای زوج‌های همجنس مراسم مذهبی برگزار شود

دولت رومانی به حکم دیوان حقوق بشر اروپا در زمینه حقوق همجنسگراها تمکین نخواهد کرد

ویدئو؛ برگزاری رژه افتخار همجنس‌گرایان در ریودوژانیرو برزیل