Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گزارش تازه دیدبان حقوق بشر؛ «اگر مرگ یارای سخن گفتن داشت»

گزارش تازه دیدبان حقوق بشر؛ «اگر مرگ یارای سخن گفتن داشت»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیدبان حقوق بشر به تازگی گزارشی با عنوان «اگر مرگ یارای سخن گفتن داشت» درباره تصاویر قربانیان زندان های دولتی سوریه منتشر کرده است. پیش تر در ماه اوت

آگهی

دیدبان حقوق بشر به تازگی گزارشی با عنوان «اگر مرگ یارای سخن گفتن داشت» درباره تصاویر قربانیان زندان های دولتی سوریه منتشر کرده است. پیش تر در ماه اوت ۲۰۱۳، بیش از ۵۳ هزار از عکسهای این قربانیان به صورت مخفیانه از سوی یک نظامی فراری سوری با نام مستعار «سزار» به بیرون ازسوریه فرستاده شده بود.

ضاحی المسلمانی که اکنون پناهجویی در شمال فرانسه است توانسته عکس جسد خواهرزاده ۱۴ ساله اش را شناسایی کند. او می گوید: «به عکسها نگاه می کردم و از دیدن عکسهایش خشکم زده بود. خودش بود. احمد با یک عدد همراه بود. آنها رویش یک شماره گذاشته بودند. او روحی بود که بدل به یک عدد شده بود.»

Imagine having to search through 1000s of photographs of the dead, to find your loved one. https://t.co/AJ1gatEFvgpic.twitter.com/LFjy2wlfCZ

— Human Rights Watch (@hrw) 16 Décembre 2015

این گزارش مبتنی بر مصاحبه با ۳۳ تن از خویشان برخی قربانیان، ۳۷ زندانی قدیمی و ۴ فراری نظامی سوری است.

یکی از افرادی که در زندانهای دولتی سوریه نگهداری می شده می گوید: «هنگام دوران بازداشت، از دیدن صحنه ها شوکه شده بودم، اینکه افراد تا چه اندازه لاغر شده بودند و لکه های سیاه رنگ زیر چشم هایشان داشتند. شوکه بودم تا اینکه کم کم من هم شبیه آنها شدم.»

این گزارش هشتاد و شش صفحه ای درباره ۲۸ هزار عکس از اجساد قربانیان در زندانهای دولتی و بیمارستانهای نظامی سوریه است. تاکنون دیدبان حقوق بشر مرگ بیش از شش هزار از زندانیان را در این مراکز را حتمی اعلام کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاسیس مدارس ویژه کودکان آواره سوری در ترکیه

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق