سفارت اسپانیا در کابل هدف حمله انتحاری نیروهای طالبان نبوده است

سفارت اسپانیا در کابل هدف حمله انتحاری نیروهای طالبان نبوده است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ساعت شش بعد از ظهر به وقت افغانستان، صدای انفجار شدید بمبی در کابل شنیده شد. انفجار در منطقه شیرپور و در نزدیکی سفارت اسپانیا بوقوع پیوست. در پی

آگهی

در ساعت شش بعد از ظهر به وقت افغانستان، صدای انفجار شدید بمبی در کابل شنیده شد. انفجار در منطقه شیرپور و در نزدیکی سفارت اسپانیا بوقوع پیوست.

در پی این انفجار درگیری شدید میان نیروهای امنیتی افغان و جنگجویان طالبان در نزدیکی محله شیرپور درگرفت. دو نفر از نیروهای طالبان و دو نفر دیگر، یکی از اعضای پلیس افغان و یکی از محافظان اسپانیایی جان باخته اند. برخلاف آنچه پیشتر اعلام شده بود سفارت اسپانیا در این حمله هدف اصلی نبوده است. ماریانو راخوی هم در این باره گفت: “این حمله علیه سفارت اسپانیا نبوده است. آنگونه که طالبان ادعا کرده اند این حمله علیه میهمانخانه ای بوده است که میزبان خارجی ها هستند. میهمانخانه هایی که نزدیک به سفارت اسپانیا بوده است.”

به گفته مقامات افغان هفت تن از نیروهای طالبان در این حمله شرکت داشته اند. دو روز پیش نیز در حمله گروهی از شبه نظامیان وابسته به گروه طالبان به یک محوطه نظامی در نزدیکی فرودگاه قندهار، دستکم ٥٠ نفر کشته شدند. ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان مسئولیت حمله روز جمعه را بر عهده گرفته است و گفته هدف اصلی این حمله انتحاری میهمانخانه های خارجی در شیرپور بوده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسپانیا نظامیانش را از عراق و افغانستان خارج می‌کند

طالبان دو سالگی سقوط کابل را جشن گرفت؛ ذبیح‌الله مجاهد: شکرگزار این فتح عظیم هستیم

نگرانی، آسایش خاطر، ناامیدی و غرور؛ افغان‌ها دوره دو ساله سلطه طالبان را چگونه سپری کردند؟